OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA ZWYKŁA – 5.02.2023 R.


 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo, które będzie przez trzy kolejne niedziele od godz. 14.00-17.30. Plan adoracji w Głosie Serca, w gablotce i na stronie internetowej parafii [zobacz]. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

Nabożeństwo czterdziestogodzinne związane jest z okresem rozpoczęcia Wielkiego Postu i ma charakter głównie pokutny oraz przebłagalny za grzechy popełnione przez chrześcijan w okresie karnawału. Jest ono wynagrodzeniem za winy nie tylko samych uczestniczących w adoracji, ale wszystkich ich współwyznawców. Traktuje się to nabożeństwo, również jako chroniące przed złem, pokusami i wszelkimi niebezpieczeństwami. Ma ono również służyć pogłębieniu wiary i umocnieniu relacji z Bogiem.

 1. Kalendarz liturgiczny:
  • W poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.
  • W piątek wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
  • W sobotę, 11 lutego wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Spotkanie dla ludzi chorych oraz starszych odbędzie się na rozpoczęcie rekolekcji parafialnych w sobotę, 4 marca.
 1. Od wtorku, 7 lutego zapraszamy na cykl comiesięcznych spotkań: „Biblijne wtorki na Osiedlu” na których będziemy poznawać, a następnie wyjaśniać niezrozumiałe i trudne dla nas fragmenty Pisma Świętego. Najpierw będzie zaprezentowanie danego tematu, a następnie dyskusja z możliwością zadawania pytań dotyczących Pisma Świętego. Temat pierwszego spotkania to: „Biblia czy Pismo Święte? Jak powstała Biblia.”
  Najbliższe spotkanie odbędzie się już we wtorek o godz. 18:45 w domu katechetycznym w sali Św. Rodziny. Więcej informacji na plakacie lub na stronie internetowej naszej parafii oraz u ks. Adriana.
 2. Różaniec prowadzony przez członków Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o godz.17.15, a po nim Msza św. w intencji ADŚ o godz. 18.00.
 3. W piątek wypominki i Msza św. ofiarowana za dusze wypominanych w naszym kościele oraz za zmarłych w bieżącym roku.
 4. Krąg biblijny odbędzie się w piątek o godz. 18.40 w sali Św. Rodziny w domu katechetycznym.
 5. W piątek wspomnienie rocznicy pierwszej wywózki i deportacji ludności polskiej pod okupacją sowiecką w głąb Rosji, (10.02.1940 r., 220 tyś. osób). Modlitwa przy pomniku pamięci Ofiar nazizmu i komunizmu w tym dniu po Mszy św. o godz. 18.00.
 6. W niedzielę, 12 lutego na Mszy św. o godz. 13.00 uroczyste błogosławieństwo dzieci z okazji 1-rocznicy chrztu św. i urodzin.
 7. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w czwartek w rozbieranie dekoracji świątecznej: młodzieży, kobietom, mężczyznom oraz za pomoc w sprzątaniu kościoła.
 8. Zachęcamy do nabywania: Miłujcie się, Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego.
 9. Na ręce Księdza Proboszcza składamy serdeczne podziękowanie wszystkim parafianom NSPJ w Kętach oraz mieszkańcom za bardzo liczny udział w zbiórce zorganizowanej w zeszłą niedzielę przez Fundację „Krzyż Dziecka” dla naszego synka Tomusia. Dziękujemy za Państwa dobre serce i hojność, która zaowocowała zebraniem kwoty 9190,26 zł. Uzyskana w ten sposób pomoc, będzie znaczącym wkładem na potrzeby pokrycia kosztów związanych z przeprowadzeniem w styczniu 2023 r. operacji biodra w klinice w Niemczech oraz czekających Tomusia dalszych turnusów rehabilitacyjnych. Rodzice: Katarzyna i Maciej Piróg.
 10. Zapraszamy dziś i w każdą niedzielę do parafialnej kawiarenki w godz. od 9.15-13.00.