News

Ogłoszenia duszpasterskie
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.06.2024 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.06.2024 r.

 

 

 1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych, które są codziennie o godz. 17.30.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
 • W poniedziałek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
 • W piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
 • W sobota po nabożeństwie czerwcowym nowenna do św. Jana Pawła II.
 1. Katecheza dla dorosłych w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 2. Msza św. w intencji Mężczyzn Świętego Józefa, mężczyzn i ojców naszej parafii we wtorek o godz. 18.00, a po niej spotkanie w domu katechetycznym.
 3. Msza św. w intencji ks. Piotra Iwanka z okazji zbilżających się imienin w środę o godz. 18.00. Modlitwą będziemy też obejmować p. Pawła Karpińskiego, organistę.
 4. 6. Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej nr 2 w czwartek o godz. 9.00, dla młodzieży szkół średnich i zawodowych w piątek o godz. 7.30. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
 5. Spotkania wspólnot:
 • Bractwa Miłosierdzia w czwartek o godz. 17.00.
 • Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 1. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Po nabożeństwie czerwcowym koronka do Miłosierdzia Bożego. Msza św. o godz. 18.00 w intencji dziękczynno – błagalnej o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.
 2. Klub Seniora wycieczką zakończył tegoroczne spotkania. Następne spotkanie po wakacjach.
 3. Z naszej parafii jest organizowana trzydniowa pielgrzymka w dniach 27.09.-29.09. br. do Kalwarii Pacławskiej, Sanktuarium Matki Bożej w Leżajsku, Sanktuarium bł. Rodziny Ulmów w Markowej, Przemyśla, Łańcuta, Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie, Sanktuarium Wniebowzięcia NMP w Starej Wsi, Sanktuarium Św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym. Koszt 460 zł. W cenie: przejazd autokarem, dwa noclegi, dwa śniadania i dwie obiadokolacje, ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii. Przy zapisie należy wpłacić 100 zł zaliczki.
 4. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki w każdą niedzielę w godz. 9.15-13.00. Dzisiaj oprócz ciasta, są lody i napoje dla dzieci.
 5. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na utrzymanie i prace remontowe oraz składane do skarbony w kościele na sprzątanie, jak również wpłacane na konto parafialne. Bóg zapłać.
 6. Osoby, które zapisały się Wakacje z Bogiem do Gib proszone są o wpłatę po 300 zł na autobus do końca czerwca.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego, Historia Kościoła, Apostolstwo chorych.

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – X NIEDZIELA ZWYKŁA – 9.06.2024 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – X NIEDZIELA ZWYKŁA – 9.06.2024 r.

 

 

 1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych, które są codziennie o godz. 17.30.
 2. We wtorek wspomnienie św. Barnaby, apostoła.
 3. W czwartek o godz. 18.00 rozpoczniemy kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 przy hejnale maryjnym wniesienie figury Matki Bożej Fatimskiej do prezbiterium, wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówienie Litanii NSPJ, różaniec fatimski, Msza św. z okolicznościowym kazaniem. Po Mszy św. procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej. Nabożeństwo poprowadzi ks. Leszek Kostrzewa. Intencje modlitewne do różańca fatimskiego można składać do skarbony w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej. W tym dniu nie będzie osobnego nabożeństwa czerwcowego. Różaniec ADŚ w ramach nabożeństwa fatimskiego o godz.18.00.
 4. W piątek wypominki i Msza św. o godz. 18.00 ofiarowana za dusze wypominane w naszym kościele oraz za zmarłych w roku 2024. Podczas Mszy św. będziemy wymieniać zmarłych z ostatniego miesiąca.
 5. Wszystkim, którzy w dniu odpustu pomogli zorganizować festyn serdecznie dziękujemy, w sposób szczególny dziękujemy Zespołowi Charytatywnemu. Dziękujemy również za dar placków, napojów, lodów, złożone ofiary i zakup różnych odpustowych smakołyków. Dochód z festynu przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży, która wyjeżdża na wakacyjne rekolekcje.
 6. Msza św. dla dzieci przedszkolnych i klas pierwszych oraz małżeństw i rodzin w niedzielę, 16 czerwca o godz. 10.00.
 7. W dniu dzisiejszym członkowie Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w Bielsku – Białej kwestują po każdej Mszy św. przed kościołem na rzecz Kuchni Społecznej, która codziennie wydaje ok. 500 gorących posiłków wraz z chlebem przez 6 dni w tygodniu dla bezdomnych i ubogich rodzin wielodzietnych.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego, a w nim m. in. o kulcie Serca Jezusa i Serca Maryi. Dostępny jest także kolejny numer Historii Kościoła.
 9. Plan zapisów na pieszą pielgrzymkę diecezji bielsko – żywieckiej do Częstochowy jest umieszczony w gablotce i na stronie internetowej parafii. Organizowana jest również Andrychowska Pielgrzymka Rowerowa do Częstochowy w dniach 9.08.-14.08., w trzecim dniu wjazd do Częstochowy.
 10. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki w każdą niedzielę w godz. 9.15-13.00. Dzisiaj oprócz ciasta, są lody i napoje dla dzieci.
 11. Mieszkańcy os. 700 – lecia 16 proszą o nieparkowanie w niedzielę przed tym blokiem. Rozumiemy problem mieszkańców i dlatego prosimy osoby przyjeżdżające na Mszę św. o parkowanie na parkingu parafialnym.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.06.2024 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.06.2024 r.

 

 1. Nasza parafia ma wezwanie Najświętszego Serca Pana Jezusa, dlatego jesteśmy szczególnie zobowiązani do kultu Serca Bożego. Zachęcamy do liczniejszego uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych, które są codziennie o godz. 17.30. Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała po nabożeństwach czerwcowych, dziś po Mszy św. o godz. 10.00.
 2. Dziś z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec prowadzony przez Róże Kobiet dziś o godz. 16.30.
 3. Liturgiczne obchody tygodnia:
 • w poniedziałek, wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
 • W czwartek od godz. 17.00 Godzina Święta przed pierwszym piątkiem prowadzona przez Apostolat Margaretki. W czasie adoracji modlimy się szczególnie za wszystkich powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego. Po litanii do NSPJ nowenna do św. Józefa Bilczewskiego. Od godz. 17.00 spowiedź przed pierwszym piątkiem.
 • W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nasza parafia przeżywa odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 16.00, 18.00. Kazania i sumę odpustową w intencji Parafian i modlących się w naszej świątyni, z procesją wokół kościoła o godz. 18.00 odprawi ks. Prałat Paweł Ptasznik, bliski współpracownik św. Jana Pawła II, obecnie rektor kościoła św. Stanisława w Rzymie i duszpasterz polskiej emigracji. Mszą św. odpustową zakończymy rok formacyjny wszystkich wspólnot parafialnych. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu 8.00-9.00 prowadzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ, po południu od godz. 17.00-18.00 odbędzie się adoracja i uwielbienie Najświętszego Sakramentu ze śpiewem pieśni uwielbienia zespołu Alfatonu.
 • W sobotę, wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 1. Msza św. w intencji matek i ojców z okazji DNIA MATKI i OJCA odbędzie się we wtorek, 4 czerwca o godz. 18.00. Po Mszy św. program artystyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kętach.
 2. W niedzielę, 9 czerwca na Mszy św. o godz.13.00 błogosławieństwo dzieci z okazji 1-rocznicy chrztu św. i urodzin.
 3. W dniu odpustu parafialnego będzie mini festyn – po Mszach św. o godz. 9.00, 16.00 i 18.00 będzie można kupić kiełbaskę z grilla. Młodzież będzie serwowała ciasto, gofry, lody, herbatę i kawę. Dochód z festynu będzie przeznaczony na dofinasowanie dzieci i młodzieży oazowej, która wyjeżdża na wakacyjne rekolekcje. Osoby, które pragną podarować placek w dniu odpustu prosimy o przyniesienie w czwartek do sklepiku od godz. 16.30-18.30. Już dziś zapraszamy rodziny z dziećmi, młodzież i dorosłych do świętowania i zabawy. Podczas festynu od godz. 19.30-21.00 wystąpi kapela góralska Beskidzcy Zbóje.
 4. Animatorzy Oazy Młodszej przypominają, że spotkanie 8 czerwca, ze względu na planowane ognisko i Agape, rozpocznie się wyjątkowo o godzinie 10.30. W tym dniu należy dostarczyć zgody na wycieczkę w góry, która odbędzie się 15 czerwca.
 5. Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania ołtarzy oraz pobożnego przeżycia Bożego Ciała serdecznie dziękujemy. Dziękujemy służbie kościelnej, ministrantom i lektorom, oazie młodzieżowej, osobom niosącym symbole religijne, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopczykom dzwoniącym i ich rodzicom, chórowi Głos Serca, pocztom sztandarowym: górników, Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ, HDK oraz wszystkim wiernym, którzy poprzez modlitwę włączyli się aktywnie w tę wielką manifestację naszej wiary, uwielbiając Najświętszy Sakrament. Dziękujemy małżonkom Domowego Kościoła, MSJ, Arcybractwu Straży Honorowej NSPJ, Bractwu Miłosierdzia, Margaretkom, młodzieży oazowej i lektorom, Różom Kobiet, grupie mężczyzn oraz wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie ołtarzy i dekorację. Dziękujemy Straży Miejskiej za zabezpieczenie trasy procesji.
 6. W przyszłą niedzielę członkowie Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w Bielsku – Białej będą kwestować po każdej Mszy św. przed kościołem na rzecz Kuchni Społecznej, która codziennie wydaje ok. 500 gorących posiłków wraz z chlebem przez 6 dni w tygodniu dla bezdomnych i ubogich rodzin. W Towarzystwie działa również łaźnia publiczna, z której korzystają potrzebujący.
 7. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki w każdą niedzielę w godz. 9.15-13.00.
 8. Zarząd Klubu HDK przy naszej parafii informuje, że podczas ostatniej akcji krwiodawstwa zebrano 20 litrów krwi. Zapraszamy na następną akcję, która odbędzie się 28 lipca 2024 r. Wszystkim krwiodawcom oraz tym, którzy przyczynili się do zorganizowania poboru krwi w dniu 26 maja b.r. serdecznie dziękujemy.
 9. 12. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę Margaretek do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę, 8 czerwca. Wyjazd z parkingu o godz. 7.45. Koszt 35 zł. Zapisy w zakrystii.

 

Aktualności
Wzór pisma do Ministerstwa Edukacji.

Przesyłam wzór pisma (poniżej) do Ministerstwa Edukacji. Konsultacje w sprawie dyskryminującego łączenia klas zostaną zamknięte 29 maja 2024. Do tego dnia (włącznie) trzeba wysyłać protest. Dobrze byłoby skorzystać z wszystkich kanałów, by przekazać pismo rodzicom, katechetom, dziadkom i wszystkim ludziom dobrej woli. Można umieszczać je na stronach parafii i w mediach społecznościowych. Po 29 maja 2024 warto nadal kontynuować przesyłanie pism, ale już nie w ramach konsultacji społecznej.
Adres do wysłania: kancelaria@men.gov.pl

pismo-protest-religia-w-szkole

pobierz

Aktualności
„Stanowczy sprzeciw wobec działań MEN”

„Stanowczy sprzeciw wobec działań MEN”
Oświadczenie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych

Dyrektorzy Wydziałów Katechetycznych diecezji w Polsce obecni na konferencji pod kierownictwem Księdza Biskupa Wojciecha Osiala, Przewodniczącego Komisji Wychowania Katolickiego KEP, wyrażają stanowczy sprzeciw wobec działań Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczących szkolnych lekcji religii. Działania te układają się w pakiet zmian, które są jawną dyskryminacją dzieci i młodzieży uczestniczących w szkolnych lekcjach religii, ich rodziców oraz nauczycieli religii.

Dyrektorzy podkreślają, że wszelkie zmiany winny dokonywać się zawsze zgodnie z obowiązującym prawem, na drodze wzajemnego dialogu i w porozumieniu z wszystkimi Kościołami i związkami wyznaniowymi. Konieczne jest zawsze wypracowanie porozumienia strony rządowej z władzami Kościoła i związków wyznaniowych. Wynika to z zapisów w Ustawie o systemie oświaty, Konstytucji RP oraz Konkordatu. Jedynie na drodze dialogu i współpracy można właściwie troszczyć się o rozwój młodych pokoleń Polek i Polaków.

 1. Formą nierówności i niesprawiedliwego traktowania uczniów i nauczycieli religii jest wprowadzana przez Ministerstwo możliwość zwiększania grup poprzez łączenie uczniów z różnych klas i poziomów edukacyjnych: do 25 osób w klasach I-III i do 30 osób w klasach IV-VIII szkół podstawowych oraz w szkołach ponadpodstawowych. Nauczanie religii w grupach większych niż w przypadku innych lekcji ma charakter dyskryminacji i nie jest podyktowane dobrem ucznia. Ministerstwo planuje łączenie klas w grupy także bez uwzględniania wieku dzieci. Sytuacja, w której uczniowie z klas IV szkoły podstawowej znajdą się na jednej lekcji z uczniami klas VIII jest sprzeczna z wszelkimi zasadami psychologicznymi, pedagogicznymi i dydaktycznymi. Narusza to prawa ucznia, godność dziecka oraz krzywdzi je w procesie edukacji.
 2. Ministerstwo, pomimo licznych głosów sprzeciwu, bez żadnego porozumienia z Kościołem, podjęło decyzję, że ocena z religii od 1 września 2024 r. nie będzie wliczana do średniej ocen. W sposób rażący godzi tow podstawowe zasady dydaktyczne. Dziecko nie jest w stanie zrozumieć, dlaczego jego wysiłek na lekcjach religii nie jest doceniony w ten sam sposób, jak w przypadku innych przedmiotów.
 3. Zapowiadane przez Ministerstwo umieszczanie lekcji religii jedynie na początku i na końcu zajęć jest formą dyskryminacji, segregacji i nietolerancji wobec osób wierzących. Jest to krzywdzące wobec uczniów i ich rodziców. Godzi również w podstawowe prawa nauczycieli religii, określone m.in. w Karcie Nauczyciela.
 4. Dyrektorzy wyrażają sprzeciw wobec planów zmniejszenia liczby lekcji religii do jednej tygodniowo.

Nauczyciele religii aktywnie uczestniczą w realizacji szkolnych programów profilaktyczno-wychowawczych na wszystkich płaszczyznach w społeczności szkolnej.  Uczą miłości bliźniego, wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, dialogu, tolerancji, szacunku, kształtują postawy społeczne. Kształtują postawy proekologiczne, społeczne, dotyczące zdrowia fizycznego i  psychicznego. Troska nauczycieli religii o rozwój emocjonalny, społeczny i duchowy przekłada się na kondycję psychofizyczną uczniów.

Organizacja lekcji religii w przestrzeni szkolnej jest wypełnieniem konstytucyjnego prawa rodziców do wychowania i nauczania religijnego zgodnie ze swoimi przekonaniami (art. 53, ust. 3 Konstytucji). Jest też dla rodziców ułatwieniem, gdyż często zapracowani, z wielką trudnością doprowadzaliby dzieci na zajęcia przy parafii.

Wprowadzanie zmian w organizacji lekcji religii w szkole odbywa się do tej pory bez wymaganego przez prawo porozumienia Ministerstwa ze stroną kościelną. Państwo demokratyczne powinno respektować prawa wszystkich obywateli – zarówno wierzących, jak i niewierzących.

Osoby odpowiedzialne za katechizację i szkolne nauczanie religii w Polsce proszą Rodziców i wszystkich ludzi dobrej woli o aktywne włączenie się w obronę obecności lekcji religii w polskiej szkole. Wysyłajmy do Ministerstwa nasz sprzeciw w tej sprawie na adres: kancelaria@men.gov.pl.

Dyrektorzy Wydziałów Katechetycznych

Stegna, 23 maja 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 26.05.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 26.05.2024 r.

 1. Dziś Uroczystość Trójcy Najświętszej, która kończy okres Komunii św. wielkanocnej. W piątek zakończenie nabożeństw majowych, nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30. Spowiedź podczas nabożeństw czerwcowych w zamkniętych konfesjonałach.
 2. Msza św. w intencji Mężczyzn Świętego Józefa, mężczyzn i ojców naszej parafii we wtorek, o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie w domu katechetycznym.
 3. W środę podczas nabożeństwa majowego rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. Liturgiczne obchody tygodnia:
 • We wtorek wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego, biskupa.
 • W środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
 • W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Procesja do czterech ołtarzy będzie ulicami Legionów, Kleparz, Wyspiańskiego, os. Sikorskiego, Żwirki i Wigury, droga dojazdowa do kościoła obok bloków os. 700-lecia. Rozpocznie się po Mszy św. o godz. 10.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy:

Ołtarz I – rejon IV (os. Nad Sołą, os. Zachodnie, ul. Legionów – odpowiedzialni małżonkowie Domowego Kościoła i MSJ).

Ołtarz II – rejon I (os. Sikorskiego, Kleparz, Kleparz Boczna, – odpowiedzialni Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ i Bractwo Miłosierdzia).

Ołtarz III – rejon II (os. Kard. Stefana Wyszyńskiego, ul. 3 Maja – odpowiedzialna młodzież oazowa i lektorzy).

Ołtarz IV – rejon III (os. 700 – lecia, ul. Żwirki i Wigury – odpowiedzialni Róże Kobiet i Margaretki). Każdy rejon prosimy o zakup kwiatów do ołtarza. Ofiary na kwiaty do ołtarzy można składać do skarbon w wejściach do kościoła. Przygotowanie ołtarzy w środę po Mszy św. wieczornej.

 • Wierni, którzy w liturgii tego dnia włączą się we wspólny śpiew hymnu Przed tak wielkim Sakramentem mogą uzyskać odpust zupełny, spełniając zwykłe warunki odpustu. Zapraszamy: poczty sztandarowe, służbę liturgiczną ołtarza, dzieci przedszkolne i komunijne z rodzicami oraz wszystkich wiernych do udziału w tej uroczystości. Msze św. w Boże Ciało o godz. 7.00; 8.30; 10.00; po procesji ok. 11.45; 13.00 i 18.00. Procesja eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała będzie po nabożeństwie czerwcowym, w niedzielę, 2 czerwca po Mszy św. o godz. 10.00.
 • W piątek święto Nawiedzenia NMP.
 • W sobotę wspomnienie św. Justyna, męczennika.
 • W sobotę, 1 czerwca kolejne NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA. Rozpoczęcie o godz. 7.30 Mszą św. z kazaniem, a następnie różaniec. Po nabożeństwie zmiana tajemnic Różańca dla Róż Kobiet.
 1. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę, 1 czerwca od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii.
 2. Sakrament chrztu będzie udzielony w niedzielę, 2 czerwca podczas Mszy św. o godz. 13.00. Pouczenie chrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek, 31 maja po Mszy św. wieczornej w kościele.
 3. W czasie odpustu parafialnego, który będzie w piątek, 7 czerwca będzie mini festyn. Będzie kawa, będą kiełbaski, ciasto, kawa, lody i inne niespodzianki. Osoby, które pragną podarować placek w dniu odpustu prosimy o zgłoszenie w zakrystii. Dochód z festynu będzie przeznaczony na dofinasowanie młodzieży oazowej, która wyjeżdża na wakacyjne rekolekcje, ponad 20 osób wyjeżdża na 15 – dniowe rekolekcje. Już dziś zapraszamy rodziny z dziećmi, młodzież i dorosłych do świętowania i zabawy. Podczas Mszy św. odpustowej zakończymy rok formacyjny wszystkich wspólnot parafialnych. Spotkanie organizacyjne w związku z przygotowaniem festynu w piątek, 31.05.2024 po Mszy św. wieczornej. Na spotkanie zapraszamy przedstawicieli wspólnot parafialnych oraz chętnych do pomocy.
 4. Osoby, które zapisały się na Wakacje z Bogiem do Gib proszone są o kontakt z ks. Proboszczem dzisiaj po dowolnej Mszy św.
 5. 9. Przypominamy, że w sobotę, 8 czerwca odbędzie się pielgrzymka Margaretek do Kalwarii Zebrzydowskiej. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd autobusem o godz. 7.45. Koszt 35 zł. Zapisy w zakrystii.
 6. Biskup Bielsko-Żywiecki, Roman Pindel zaprasza do udziału w dorocznej pielgrzymce ku czci św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę, w niedzielę, 2 czerwca 2024 r. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.30 w kościele świętych Apostołów Piotra i Pawła, skąd wyruszy procesja na wzgórze Kaplicówka, gdzie będzie odprawiona Eucharystia.
 7. Biskup Bielsko Żywiecki udziela dyspensy odnośnie do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na piątek, 31 maja 2024 r.
 8. 24 maja 2024 r. zmarł biskup pomocniczy senior diecezji bielsko-żywieckiej Janusz Zimniak.Przeżył 90 lat, w tym 68 jako kapłan. Był biskupem pomocniczym katowickim w latach 1980-1992, a w latach 1992-2010 pełnił funkcję biskupa pomocniczego bielsko-żywieckiego. Uroczystości pogrzebowe świętej pamięci Biskupa Janusza Zimniaka odbędą się w piątek 31 maja 2024 r. w Katedrze Świętego Mikołaja w Bielsku-Białej, o godz. 12.00 – Msza Święta Pogrzebowa. Po Mszy Świętej przejście w kondukcie i złożenie do grobu na Cmentarz Katedralny przy ulicy Grunwaldzkiej.
 9. XXII Regionalny Dzień Skupienia ADŚ odbędzie się w Sanktuarium MB Bolesnej w Hałcnowie w piątek, 31.05.2024 r. Rozpoczęcie o godz. 14.00, zakończenie o godz. 20.00 Mszą św. i Apelem Jasnogórskim.
 10. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki w godz. 9.15-13.00.
 11. Dziś od godz. 9.00 do 15.00 można złożyć dar krwi na stanowiskach Małopolskiej Stacji Krwiodawstwa w Domu Katechetycznym.