News

Aktualności, Relacje z wydarzeń
Abp Pennacchio: odpowiedzią na miłosierdzie Boga jest budowanie cywilizacji miłości

„Serce Chrystusa bije w naszym świecie i nie przestaje nas kochać, nawet wtedy, gdy mamy smutne wrażenie, że między nami a Nim wzniesiono wysokie bariery” – podkreślił abp Salvatore Pennacchio, który przewodniczył 14 października 2021 r. w Kętach uroczystościom odpustowym z okazji wspomnienia św. Małgorzaty Marii Alacoque. Jednocześnie nuncjusz apostolski w Polsce dokonał uroczystego wprowadzenia do kęckiej świątyni pw. NSPJ relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, które beskidzka parafia otrzymała od archidiecezji warszawskiej. (więcej…)

Ogłoszenia duszpasterskie
OGŁOSZENIA – 29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.10.2021 R.

 

OGŁOSZENIA – 29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.10.2021 R.

 

    

 1. W czwartek podczas odpustu ku czci św. Małgorzaty Marii Alacoque Nuncjusz Apostolski w Polsce, ks. Arcybiskup Salavatore Pennacchio wprowadził relikwie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Relikwiarz znajduje się, patrząc na ołtarz po lewej stronie, w miejscu przygotowanym na relikwiarze przed zakrystią. Bóg zapłać rodzinie modlącej się w naszej świątyni za ufundowanie relikwiarza. Nowenna do bł. Stefana będzie każdego 28 dnia miesiąca.

Ks. Nuncjusz przywiózł dla naszej Parafii Apostolskie Błogosławieństwo Ojca Świętego Franciszka. Można je zobaczyć w gablotce. Osoby, które by chciały otrzymać kserokopię, mogą zapisać się w zakrystii na listę.

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane w tygodniu i w niedzielę o godz. 17.30., po nich Msza św. Zachęcamy dzieci do wykonania różańców, a rodziców prosimy o pomoc. Każdy wykonany różaniec będzie nagrodzony. Różańce podpisane należy złożyć do 24 października w zakrystii.
 2. Kalendarz liturgiczny:
 • W poniedziałek święto św. Łukasza, Ewangelisty.
 • W środę uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera i patrona diecezji.
 • W piątek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Po różańcu modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 • W sobotę wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa.
 1. Msza św. z okazji Dnia Nauczyciela w intencji nauczycieli w środę o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie na plebanii przy stole.
 2. Spotkania wspólnot:
 • Katecheza dla dorosłych we wtorek o godz. 18.40.
 • Bractwa Miłosierdzia w czwartek o godz. 17.00.
 • Klubu Seniora w czwartek o godz. 17.00.
 • Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 • Krąg biblijny w piątek o godz. 18.40 w sali Św. Rodziny.
 1. Wypominki roczne na Msze św. na godz. 7.00., 11.30., 18.00 oraz jednorazowe można składać codziennie w zakrystii po różańcu lub po Mszy św. oraz w kancelarii w godzinach urzędowania.
 2. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego, Miłujcie się oraz kalendarze z Gościa Niedzielnego w cenie 7 zł.
 3. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary na kwiaty parafianom os. Sikorskiego 4 i 5. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. Sikorskiego 6 i 7 oraz ul. Kleparz. Dziękujemy również za złożone dziś ofiary na tace oraz wpłacane na konto parafialne z przeznaczeniem na prace wykończeniowe i utrzymanie parafii.
 4. Serdeczne Bóg zapłać za złożone tydzień temu ofiary na fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Zebrano 5872 zł.

 

 

 

 

Aktualności
Odpust z okazji wspomnienia św. Małgorzaty Marii Alacoque,

W czwartek, 14 października br. odbędzie się w naszej parafii odpust z okazji wspomnienia św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Uroczystą sumę odpustową z kazaniem o godz. 18.00 odprawi Abp Salvatore PENNACCHIO, Nuncjusz Apostolski w Polsce, który w tym roku obchodzi 45-lecie kapłaństwa.

Podczas Mszy św. będzie również instalacja relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Ogłoszenia duszpasterskie
OGŁOSZENIA – 28 NIEDZIELA ZWYKŁA 10.10. 2021 R.

 

OGŁOSZENIA – 28 NIEDZIELA ZWYKŁA 10.10. 2021 R.

 

 1. Dziś Kościół w Polsce obchodzi XXI DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Z racji Dnia Papieskiego zbierane są ofiary do puszek przed kościołem na fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane w tygodniu i w niedzielę o godz. 17.30., po nich Msza św.
 3. W środę ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczęcie o godz. 18.00. Będzie ono w następującym porządku liturgicznym: o godz. 18.00 przy hejnale maryjnym i śpiewie O Maryjo witam Cię wniesienie figury Matki Bożej Fatimskiej do prezbiterium, wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec fatimski. Po różańcu Msza św. z okolicznościowym kazaniem, a po niej procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Bardzo prosimy wszystkich o przyniesienie świec z osłonkami! Można je nabyć przed nabożeństwem przy wejściu do kościoła. Nabożeństwo będzie prowadził ks. Piotr Leśniak. W tym dniu nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30, lecz o godz. 18.00 w ramach nabożeństwa fatimskiego.
 4. W czwartek, 14 października odbędzie się w naszej parafii odpust z okazji wspomnienia św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Uroczystą sumę odpustową z kazaniem o godz. 18.00 odprawi Abp Salvatore PENNACCHIO, Nuncjusz Apostolski w Polsce, który w tym roku obchodzi 45-lecie kapłaństwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W czwartek kancelaria nieczynna.
 5. Kalendarz liturgiczny:
 • W środę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
 • W piątek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
 • W sobotę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
 1. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji III piątku miesiąca. Po różańcu odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. odbędzie wieczór uwielbienia. Zachęcamy i zapraszamy na ten wieczór, by wspólnie wielbić i wychwalać Pana i Jego Miłosierdzie.
 2. Msza św. dla dzieci przedszkolnych i małżeństw w niedzielę, 17 października, o godz. 10.00.
 3. W III niedzielę miesiąca, 17 października, składka przeznaczona na prace wykończeniowe i utrzymanie parafii.
 4. Wypominki roczne na Msze św. na godz. 7.00., 11.30., 18.00 oraz jednorazowe można składać codziennie w zakrystii po różańcu lub po Mszy św., a także w kancelarii w godzinach urzędowania. Przypominamy, bo niektórzy parafianie pytają, że:
 5. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary na kwiaty parafianom z os. Sikorskiego 2, 3. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. Sikorskiego 4, 5.
 6. Zarząd Klubu HDK przy parafii NSPJ w Kętach informuje, że podczas ostatniej akcji 3 października br. zebrano 20 l krwi. Wszystkim dawcom, sponsorom i organizatorom serdecznie dziękujemy. Ostatnia akcja oddawania krwi w tym roku odbędzie się 28.11.2021r. Serdecznie zapraszamy.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego. Można również nabyć kalendarze z Gościa Niedzielnego w cenie 7 zł.
 8. Dom Kultury w Kętach zaprasza wszystkich miłośników muzyki, sztuki i filmu do udziału w Festiwalu Twórczości Religijnej PSALLITE DEO. W programie filmy o bł. Kard. Wyszyńskim, Fatima, Najświętsze Serce. Szczegóły w gablotce i na stronie internetowej Domu Kultury.

 

Ogłoszenia duszpasterskie
OGŁOSZENIA – 27 NIEDZIELA ZWYKŁA 3.10. 2021 R.

 

OGŁOSZENIA – 27 NIEDZIELA ZWYKŁA 3.10. 2021 R.

 

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec prowadzony przez Róże Kobiet dziś o godz. 16.30.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane w tygodniu i w niedzielę o godz. 17.30., po nich Msza św. Zachęcamy dzieci do wykonania różańców, a rodziców prosimy o pomoc. Każdy wykonany różaniec będzie nagrodzony. Pragniemy również zorganizować dla dzieci z rodzicami w pierwszą sobotę miesiąca listopada pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Ludźmierzu, w którym znajduje się ogród różańcowy. Dzieci, które będą minimum 20 razy na różańcu, a więc tyle razy, ile jest tajemnic różańca, wyjazd będą miały gratis. Na każdym różańcu dzieci otrzymują obrazki.
 3. Kalendarz liturgiczny:
 • W poniedziałek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
 • We wtorek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
 • W czwartek wspomnienie NMP Różańcowej.
 1. Spotkanie Klubu Seniora w czwartek o godz. 17.00 w sali Św. Rodziny w domu katechetycznym.
 2. Krąg biblijny odbędzie się w piątek o godz. 18.40 w sali Św. Rodziny w domu katechetycznym.
 3. W piątek wypominki i Msza św. za dusze wypominanych w naszym kościele i zmarłych w roku 2021.
 4. Msza św. i błogosławieństwo z okazji I-szej rocznicy urodzin i chrztu św. w niedzielę, 10 października o godz. 13.00.
 5. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodził XXI DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Z racji Dnia Papieskiego będą zbierane ofiary do puszek przed kościołem na fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin.
 6. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary parafianom z ul. Legionów i Kleparz Boczna. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom z os. Sikorskiego 2, 3.
 7. W zakrystii do nabycia: Mały Gość Niedzielny, Gość Niedzielny. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć wrześniowo-październikowy numer Głosu Serca.
 8. Dziś można złożyć dar krwi od godz. 9.00 do 15.00 na stanowiskach Małopolskiej Stacji Krwiodawstwa w Domu Katechetycznym.
 9. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę Margaretek do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie, która odbędzie się w sobotę, 9 października. Wyjazd o godz. 7.20. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii.
 10. Od poniedziałku będzie czynny stały konfesjonał w Klasztorze Sióstr Klarysek od poniedziałku do piątku w godzinach: 9:30-11:00 oraz 15:00-16:30 oraz w sobotę: 9:30-11:00
 11. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach – Podlesiu informuje, że w niedzielę, 10 października, w godzinach 8:00 – 15:00 na płycie kęckiego Rynku czynny będzie Punkt Szczepień przeciwko Covid – 19. Dostępne będą szczepionki – jednodawkowa Johnson & Johnson oraz dwudawkowa Pfizer.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie
OGŁOSZENIA – 25 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.09. 2021 R.

 

OGŁOSZENIA – 25 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.09. 2021 R.

 

 

 1. Od piątku nasza parafia przeżywa wizytacje kanoniczną przeprowadzaną przez ks. Biskupa Gregera. W piątek 37 młodzieży z naszej parafii przyjęło sakrament bierzmowania. Dziękujemy rodzicom za dar ołtarza: ornat biały z wizerunkiem św. Jana Kantego. W dzisiejszą niedzielę podczas każdej Mszy św. ks. Biskup wygłasza homilię, po Mszy św. o godz. 10.00 błogosławieństwo małych dzieci i matek oczekujących potomstwa. Spotkanie z grupami formacyjnymi dorosłych po koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, która będzie odmówiona przy głównym ołtarzu. Spotkanie z radą duszpasterską i ekonomiczną w niedzielę o godz. 16.00, o godz. 17.30 Nieszpory z modlitwą za zmarłych.
 2. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W niedzielę, 26 września do puszek przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na radio diecezjalne Anioł Beskidów.
 3. Liturgiczne obchody tygodnia:
 • W poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.
 • We wtorek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 • W czwartek wspomnienie św. O. Pio, prezbitera.
 • W piątek Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Bielsku – Białej.
 1. W tym tygodniu przypadają nowenny:
 • We wtorek po Mszy św. wieczornej do św. Jana Kantego.
 • W środę do św. Jana Pawła II.
 • W sobotę po Mszy św. o godz. 7.30 nowenna do bł. Matki Celiny Borzęckiej.
 1. Spotkania wspólnot:
 • Katecheza dla dorosłych odbędzie się we wtorek o godz. 18.30 w sali Św. Rodziny w domu katechetycznym.
 • Spotkanie Klubu Seniora w czwartek o godz. 17.00 w sali Św. Rodziny w domu katechetycznym. Temat: Bezpieczeństwo cyfrowe osób starszych.
 • Krąg biblijny odbędzie się w piątek o godz. 40 w sali Św. Rodziny w domu katechetycznym.
 1. W sobotę o godz. 16.30 w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej różaniec pompejański w intencji wynagradzającej Bogu za grzechy zabijania dzieci poczętych, a o godz. 18.00 Msza św. w powyższej intencji.
 2. Spotkanie obojga rodziców dzieci klas III odbędzie w niedzielę, 26 września po Mszy św. o godz. 10.00. w domu katechetycznym.
 3. Ks. Robert Szczotka dziękuje za życzliwość i złożone tydzień temu ofiary na misje w Chile. Zebrano 7068 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 4. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary parafianom os. Nad Sołą 27 i 28. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom ul. 3 Maja, ul. Żwirki i Wigury.
 5. Dziękujemy za złożone dziś ofiary oraz wpłacane na konto parafialne z przeznaczeniem na prace wykończeniowe i utrzymanie parafii.
 6. W zakrystii lub przy wyjściu z kościoła można jeszcze nabyć wrześniowo-październikowy numer Głosu Serca oraz Gościa Niedzielnego i Małego Gość Niedzielnego.

 

 

Aktualności, Relacje z wydarzeń
Beatyfikacja Sług Bożych: Matki Elżbiety Róży Czackiej i Kard. Stefana Wyszyńskiego.
W niedzielę, 12 września br. miałem szczęście i radość uczestniczyć w beatyfikacji wielkich Polaków i ludzi Kościoła. Odprawiając Mszę św. z udziałem licznych kardynałów, biskupów (ok. 120) oraz ponad 600 kapłanów modliłem się za Was: Parafian, byłych Parafian, Przyjaciół, Znajomych, i tych, którzy prosili o modlitwę.

(więcej…)