News

Ogłoszenia duszpasterskie
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA PALMOWA – 2.04.2023 R.  

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

6 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA PALMOWA – 2.04.2023 R.

 

 

 1. Dzisiaj, 2 kwietnia przypada 18 rocznica narodzin do nieba św. Jana Pawła II. Dziękując Bogu za osobę świętego Papieża i Jego pontyfikat zapraszamy dzisiaj do modlitewnego czuwania. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim i słowem św. Jana Pawła II, a po nim różaniec. Modlitwę zakończymy litanią do św. Jana Pawła II i nagraniem ze słowami kard. Stanisława Dziwisza o pożegnaniu św. Jana Pawła w dniu pogrzebu, które skierował do naszej parafii przed zakończeniem procesu beatyfikacyjnego. O godz. 21.37 śpiewem Barki zakończymy modlitwę. Zapraszamy młodzież i wspólnoty do prowadzenia różańca.
 2. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17.00.
 3. Od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego kancelaria będzie nieczynna.
 4. Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Trzy ostatnie dni Wielkiego Tygodnia noszą nazwę TRIDUUM SACRUM, trzy święte dni, najważniejsze w liturgii Kościoła.
 • WIELKI CZWARTEK, to dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. W tym dniu Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, podczas której Komunia św. będzie udzielana pod dwiema postaciami chleba i wina. Po Mszy św. o godz. 19.00 przeniesienie Pana Jezusa do ołtarza Ciemnicy i adoracja, którą poprowadzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ do godz. 21.00.
 • WIELKI PIĄTEK, dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Od Wielkiego Piątku rozpoczyna się nowenna do Bożego Miłosierdzia. Codziennie o godz. 15.00 odmawiana jest koronka do Bożego Miłosierdzia. W Wielki Piątek o godzinie 10.00 odbędzie się droga krzyżowa dla dzieci i młodzieży, po koronce o godz. 15.00 odbędzie się Droga Krzyżowa dla wszystkich.

LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU rozpocznie się o godz. 18.00. Komunia św. w piątek będzie udzielana tylko podczas wieczornej liturgii. Adoracja przy grobie będzie trwać przez całą noc. Porządek adoracji przy Ciemnicy i Grobie jest umieszczony w marcowo-kwietniowym Głosie Serca, na stronie internetowej naszej parafii oraz na plakatach. Prosimy przedstawicieli poszczególnych ulic i osiedli o prowadzenie adoracji. 20 minut przed pełną godziną prosimy o zachowanie milczenia i zostawić ten czas na adorację indywidualną w ciszy.

 • W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 8.00 jutrznia z udziałem Służby Liturgicznej i młodzieży.

Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. oraz:

 • W Wielką Środę od 17.00-18.00 i w Wielki Czwartek od godz. 17.00 -17.45.
 • W Wielki Piątek od godz. 7.00 – 17.45 oraz 20.00 do 24.00.
 • W Wielką Sobotę od godz. 6.00-8.00.
 • WIELKA SOBOTAod 9.00 do 16.00 co pół godziny poświęcenie pokarmów wielkanocnych. Zgodnie z tradycją pokarmy wielkanocne będziemy spożywać po Rezurekcji. W Wielką Sobotę nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ W WIELKĄ SOBOTĘ ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 20.00, KTÓRĄ ZAKOŃCZY PROCESJA REZUREKCYJNA. Na tę liturgię przynosimy świece z osłonkami.

 1. Uroczyste Nieszpory w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 17.30.
 2. Sakrament chrztu św. będzie udzielany w Poniedziałek Wielkanocny podczas Mszy św. o godz. 13.00. Rodziców i chrzestnych prosimy na pouczenie przed chrztem w najbliższą środę po Mszy św. wieczornej.
 3. Skarbonki z jałmużną postną, które dzieci wzięły na początku Wielkiego Postu prosimy o złożenie przy ołtarzu.
 4. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do grobu i światło. W intencji ofiarodawców na kwiaty do grobu oraz w intencji wszystkich parafian i modlących się w naszym kościele w Wielką Sobotę zostanie odprawiona Msza św.
 5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś oprócz tygodnika Gość Niedzielny, można także nabyć Gość Extra w całości poświęcony relikwiom męki Pańskiej w cenie 14 zł.
 6. Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu: „Biblijne wtorki na osiedlu”. Tematem tego spotkania będzie: „Świat stworzony w sześć dni”. Więcej informacji na plakacie oraz u ks. Adriana. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 4 kwietnia o godz. 18:45 w domu katechetycznym w sali Św. Rodziny.
 7. W wejściu do kościoła młodzież oazowa rozprowadza swoje wypieki – ciastka, zebrane ofiary będą przeznaczone na działalność oazową i formacyjne wyjazdy.
 8. Przypominamy o wyjeździe z naszej parafii w czasie wakacji do Włoch oraz w Alpy Austriackie. Więcej informacji na temat wyjazdu u ks. Marcina i na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 9. W Wielką Sobotę ZHP będzie zbierać żywność w godz. od 9.00-16.00 na obiad Wielkanocny, który odbędzie się w Poniedziałek Wielkanocny w domu katechetycznym w sali Św. Rodziny o godz. 12.30.

 

Ogłoszenia duszpasterskie
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.03.2023 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.03.2023 R.

 1. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.00. W ostatnich dwóch tygodniach Wielkiego Postu w sposób szczególny rozważamy Mękę Pańską. Od dzisiejszej niedzieli do końca Liturgii Męki Pańskiej, do Wielkiego Piątku, zasłaniamy krzyże.
 2. Droga Krzyżowa w piątek: dla wszystkich rano o godz. 8.30, po niej Msza św. o godz. 9.00. Po południu Droga Krzyżowa dla dzieci i dorosłych o godz. 17.15.

Droga krzyżowa ulicami i osiedlami naszej parafii odbędzie się w najbliższy piątek, 31 marca. Rozpoczniemy ją o godz. 19.00 w kościele.

 1. Spowiedź przed świętami Wielkanocnymi w dni powszednie codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. Dodatkowa spowiedź będzie w sobotę, 1 kwietnia od godz. 8.30-11.30 i po południu od godz. 14.30-18.00. Przerwy w spowiedzi 9.30-10.00; 11.30-14.30; 16.00-16.30. Będzie spowiadało kilku kapłanów również spoza parafii. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na Niedzielę Palmową i ostatnie dni Wielkiego Tygodnia. W sobotę kancelaria nieczynna.
 2. W sobotę kolejne NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA. Rozpoczęcie o godz. 7.30 Mszą św. z kazaniem, a następnie Różaniec. Po nabożeństwie zmiana tajemnic Różańca dla Róż Kobiet.
 3. W sobotę, 1 kwietnia od godz. 11.30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną z racji pierwszego piątku i świąt Wielkanocnych. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii. Zwracamy uwagę, że chorych odwiedzimy od godz. 11.30, a nie od godz. 8.00!
 4. Niedzielą Palmową, 2 kwietnia na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, Kościół rozpoczyna Liturgię Wielkiego Tygodnia. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm. W przypadku sprzyjającej pogody o godz. 9.50 gromadzimy się z palmami przy figurze Matki Bożej obok plebanii. O godz. 10.00 nastąpi poświęcenie palm, odczytanie Ewangelii o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy i procesja wokół kościoła. Po Mszy św. odbędzie się konkurs na najpiękniejszą i najwyższą palmę. Palmy zakupione w sklepie nie będą oceniane. Zapraszamy na tę Mszę św. szczególnie dzieci i młodzież.
 5. W niedzielę, 2 kwietnia przypada 18 rocznica narodzin do nieba św. Jana Pawła II. Dziękując Bogu za osobę świętego Papieża i Jego pontyfikat zapraszamy do modlitewnego czuwania w tym dniu. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim, a po nim różaniec. Modlitwę zakończymy litanią do św. Jana Pawła II i nagraniem ze słowami kard. Stanisława Dziwisza o pożegnaniu św. Jana Pawła w dniu pogrzebu, które skierował do naszej parafii przed zakończeniem procesu beatyfikacyjnego. Zapraszamy młodzież i wspólnoty do prowadzenia różańca.
 6. Msza św. w intencji Mężczyzn Świętego Józefa, mężczyzn i ojców naszej parafii we wtorek o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez mężczyzn, a po niej spotkanie w domu katechetycznym. W tym dniu będziemy się też modlić za wstawiennictwem bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.
 7. Sakrament chrztu będzie udzielony w niedzielę, 2 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 13.00. Pouczenie chrzcielne dla rodziców i chrzestnych w czwartek, 30 marca po Mszy św. wieczornej w kościele.
 8. Z naszej parafii organizowana jest pielgrzymka do Gietrzwałdu i Gdańska w długi weekend majowy, a w czasie wakacji wyjazd do Włoch oraz w Alpy Austriackie. Więcej informacji na temat wyjazdów u ks. Marcina i na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś oprócz tygodnika Gość Niedzielny, można także nabyć Gość Extra w całości poświęcony relikwiom męki Pańskiej w cenie 14 zł.
 10. Zarząd Klubu HDK przy naszej parafii informuje, że podczas niedzielnej akcji 19 marca br. 58 osób oddało 26 litrów krwi. Wszystkim dawcom, organizatorom i sponsorom dziękujemy. Następna akcja, 21 maja 2023 r. Serdecznie zapraszamy!
 11. Zachęcamy do korzystania z portalu Opoka, na którym można znaleźć bieżące informacje z życia Kościoła, komentarze do codziennych czytań mszalnych, dokumenty papieskie i wiele artykułów pogłębiających wiarę. Ulotkę można zabrać ze stolika między ławkami.

 

Ogłoszenia duszpasterskie
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19.03.2023 R.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19.03.2023 R.

 

 1. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.00. Na Gorzkich Żalach zbierana jest składka na kwiaty i dekorację do Bożego Grobu.
 2. Droga krzyżowa w piątek dla wszystkich rano o godz. 8.30, po niej Msza św. o godz. 9.00. Po południu droga krzyżowa dla dzieci i dorosłych o godz. 17.15, dla młodzieży i dorosłych po wie­czornej Mszy św. Droga krzyżowa ulicami i osiedlami naszej parafii odbędzie się w piątek, 31 marca o godz. 19.00.
 3. Kalendarz liturgiczny:
 • W poniedziałek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
 • W sobotę – uroczystość Zwiastowania Pańskiego Dzień Świętości Życia. W tym dniu będzie dodatkowa Msza św. o godz. 9.00, podczas której będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego oraz złożyć ofiarę na Dom Matki i Dziecka w Bielsku-Białej prowadzony przez Caritas naszej diecezji. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 będzie ponadto błogosławieństwo niemowląt i matek oczekujących potomstwa. Msza św. będzie odprawiana w intencji wynagradzającej za zabijanie dzieci poczętych, a po niej odbędzie się różaniec pompejański w powyższej intencji.
 1. W tym tygodniu przypadają nowenny:
 • We wtorek po Mszy św. do św. Jana Kantego.
 • W środę po Mszy św. o godz. 18.00 do św. Jana Pawła II.
 • W sobotę po Mszy św. o godz. 7.30 do bł. Matki Celiny Borzęckiej.
 1. Spotkanie Apostolatu Margaretka we wtorek po Mszy Św. wieczornej w sali Św. Rodziny.
 2. Krąg biblijny odbędzie się w piątek o godz. 18.40 w sali Św. Rodziny w domu katechetycznym.
 3. W wejściu do kościoła jest rozprowadzany Baranek Wielkanocny Caritas oraz małe i duże paschaliki. Można również nabyć kartki świąteczne. Ofiary z tej sprzedaży będą przeznaczone na cele charytatywne, m. in. na dofinasowanie obiadów dla dzieci z rodzin ubogich.
 4. Przypominamy, że w naszej parafii jest realizowany program pomocy dla najuboższych seniorów w postaci karty na codzienne zakupy. Kryteria to wiek 60+ oraz niski dochód netto. Spotkanie informacyjne odbędzie się we wtorek i piątek w sklepiku parafialnym w godzinach od 17.00 – 18.00.
 5. Caritas diecezjalny organizuje wakacyjny obóz harcerski dla dzieci w wieku od 10 – 18 lat nad morzem w miejscowości Pleśna koło Gąsek. Termin to od 24 czerwca do 5 lipca, koszt 1000 zł. Informacje w sklepiku parafialnym we wtorki i piątki w godz. od 17.00 – 18.00. Informujemy, że w sklepiku można nabyć dewocjonalia, książki religijne i zioła O. Grzegorza. Osoby chętne do pracy w Zespole charytatywnym prosimy o zgłoszenie się w sklepiku.
 6. Caritas naszej diecezji zaprasza na koncert Pasyjny – Golgota Jasnogórska, który odbędzie się Parafii pw. Św. Maksymiliana w Bielsku-Białej w piątek, 24 marca o godz. 17.30. Wstęp wolny. Podczas wydarzenia będzie zbiórka pieniężną na rzecz najuboższych.
 7. Dzisiaj, w niedzielę, 19 marca można złożyć dar krwi na Małopolskiej Stacji Krwiodawstwa w domu katechetycznym w godzinach 9.00 – 15.00.
 8. Dom Kultury zaprasza na film Opiekun, który będzie można obejrzeć od 7 kwietnia. To historia współczesnych bohaterów, w których życie w sposób cudowny wkracza św. Józef. Szczegóły projekcji w gablotce.
 9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć jeszcze Głos Serca, na marzec i kwiecień. Na stoliku przy zakrystii do nabycia Miłujcie się, Mały Gość Niedzielny, Gość Niedzielny. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć Gość Extra w całości poświęcony relikwiom męki Pańskiej w cenie 14 zł.
 10. Zapraszamy dziś do parafialnej kawiarenki w godz. od 9.15-13.00. Od V niedzieli Wielkiego Postu, czyli 26 marca do Poniedziałku Wielkanocnego włącznie kawiarenka będzie nieczynna.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 5.03.2023 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 5.03.2023 R.

 

 1. W sobotę rozpoczęliśmy rekolekcje dla dzieci, młodzieży, małżonków i dorosłych. Rekolekcje prowadzi ks. dr Krzysztof Żołyniak z archidiecezji przemyskiej. Szczegółowy program na stronie internetowej parafii, w Głosie Serca, w gablotce oraz na kartkach, które można zabrać ze stolika między ławkami.

Przypominamy, że nauka stanowa dla małżonków i rodziców dziś o godz. 17.00 i będzie powtórzona o godz.19.00. Gorzkie Żale dzisiaj wyjątkowo o godz. 17.30 i bez kazania. Na Gorzkich Żalach zbierana jest składka na kwiaty do Bożego Grobu. Spowiedź: dzieci, młodzieży i dorosłych we wtorek w godzinach 15.15 – 18.00 oraz codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. rekolekcyjną – w czasie Mszy św. nie będzie spowiedzi! W czasie rekolekcji – od poniedziałku do środy – oprócz Mszy św. z naukami będą o godz. 6.30 Msze św.   recytowane.

 1. Adoracja i różaniec prowadzone przez Róże Kobiet z racji I niedzieli miesiąca dziś o godz. 16.00.
 2. Różaniec prowadzony przez członków Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o godz.17.15, a po nim Msza św. w intencji apostolstwa.
 3. Droga krzyżowa w piątek dla wszystkich rano o godz. 8.30, po niej Msza św. o godz. 9.00. Po południu droga krzyżowa dla dzieci i dorosłych o godz. 17.15, dla młodzieży i dorosłych po wie­czornej Mszy św.
 4. W piątek wypominki i Msza św. ofiarowana za dusze wypominanych w naszym kościele oraz za zmarłych w roku 2023 r.
 5. W niedzielę, 12 marca, na Mszy św. o godz. 13.00 błogosławieństwo dzieci z okazji 1-rocznicy chrztu św. i urodzin.
 6. W ramach wielkopostnych postanowień zachęcamy do abstynencji od napojów alkoholowych. Wszystkich, którzy podejmą to postanowienie, prosimy o wpisanie się do Parafialnej Księgi Trzeźwości i Abstynencji wystawionej przed obrazem Jezu ufam Tobie.
 7. Od dzisiejszej niedzieli w wejściu do kościoła są rozprowadzane małe i duże paschaliki. Minimalna ofiara za małe 12 zł, za duże 25 zł. Paschaliki to świece, wykonane na wzór paschału, który jest symbolem Chrystusa Zmartwychwstałego. Można również nabyć kartki świąteczne oraz za dowolną ofiarę cebulki tulipanów. Ofiary z tej sprzedaży będą przeznaczone na cele charytatywne. Można również nabyć jeszcze książkę rozważaniami drogi krzyżowej ks. Proboszcza Jerzego Musiałka.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego m.in.: cykl wielkopostny poświęcony uczynkom miłosierdzia względem duszy oraz Mały Gość Niedzielny i Miłujcie się. Przy wyjściach z kościoła i w zakrystii można nabyć nowy numer Głosu Serca na marzec i kwiecień w cenie 7 zł. W Głosie Serca jest artykuł o odnowionym muzeum Matek Założycielek Sióstr Zmartwychstanek w Kętach przy ul. Rajskiej 4. Siostry zapraszają do zwiedzania. Nasza Parafia jest zaproszona w niedzielę, 12 marca w godz. 14.00-16.00. Poza tym terminem można zwiedzać muzeum po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.
 9. Z naszej parafii organizowana jest przez HDK i Margaretki pielgrzymka do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, Sanktuarium bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, Niepokalanowa, Lichenia i do św. Józefa w Kaliszu w dniach 10 i 11 czerwca br. Koszt od osoby 250 zł. W cenie: przejazd, ubezpieczenie, 1 nocleg, 1 obiadokolacja, 1 śniadanie. Zapisy w zakrystii. Przy zapisie należy podać adres i Pesel oraz wpłacić zaliczkę w wysokości 50 zł.
 10. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek z przeznaczeniem na pomoc Ukrainie. Zebrano 8508 zł.
 11. Od 1 do 24 marca br. w Przedszkolu im. bł. Celiny Borzęckiej Sióstr Zmartwychwstanek w Kętach przy ul. Rajskiej 4 odbywać się będzie rekrutacja na rok szkolny 2023/2024. Szczegóły w gablotce i na stronie internetowej przedszkola.
 12. Zapraszamy dziś i w każdą niedzielę do parafialnej kawiarenki w godz. od 9.15-13.00.
 13. Do niedzieli 12 marca br. będą zbierane monety i banknoty wycofane z użycia, polskie, krajów europejskich, wszystkie pieniądze świata, monety kolekcjonerskie, polskie grosze i złotówki oraz zerwane łańcuszki, kolczyki bez pary, pęknięte pierścionki i inne srebrne pierścionki. Dzięki tej zbiórce wesprzemy dzieci z domu dziecka w Boliwii. Wszystkie te rzeczy można składać w zakrystii.

 

Ogłoszenia duszpasterskie
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.02.2023 R.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.02.2023 R.

 

 1. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17.00. Na Gorzkich Żalach zbierana jest składka na kwiaty do Bożego Grobu.
 2. Kalendarz liturgiczny:
 • W czwartek od godz. 17.00 Godzina Święta przed pierwszym piątkiem prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ. W czasie adoracji modlimy się szczególnie za wszystkich powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego. O godz. 17.45 nowenna do św. Józefa Bilczewskiego – prowadzą Margaretki. Od godz. 17.00 spowiedź przed pierwszym piątkiem.
 • W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z racji I piątku miesiąca. Msze św. w tym dniu 6.30, 7.30, 9.00, 18.00 i 20.00! Spowiedź od godz. 17.00 i pół godziny przed każdą Mszą św. Po Mszy św. o godz. 20.00 spotkanie Róży Rodzin i odmówienie jednej tajemnicy różańca.
 • W sobotę święto św. Kazimierza, królewicza.
 • W sobotę kolejne NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA. Rozpoczęcie o godz. 7.30 Mszą św. z kazaniem, a następnie Różaniec. Po nabożeństwie zmiana tajemnic Różańca dla Róż Kobiet.
 1. Msza św. w intencji Mężczyzn Świętego Józefa, mężczyzn i ojców naszej parafii we wtorek o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez mężczyzn, a po niej spotkanie w domu katechetycznym.
 2. Sakrament chrztu św. będzie udzielany w niedzielę, 5 marca podczas Mszy św. o godz. 13.00. Rodziców i chrzestnych prosimy na pouczenie przed chrztem w czwartek, 2 marca po Mszy św. wieczornej.
 3. Droga krzyżowa w piątek dla wszystkich rano o godz. 8.30, po niej Msza św. o godz. 9.00. Po południu droga krzyżowa dla dzieci i dorosłych o godz. 17.15, dla młodzieży i dorosłych po wie­czornej Mszy św.
 4. W sobotę, 4 marca rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne dla dzieci, młodzieży, małżonków i dorosłych. Rekolekcje prowadzi ks. dr Krzysztof Żołyniak, z diecezji przemyskiej. Szczegółowy program na stronie internetowej parafii, w gablotce oraz na kartkach, które można zabrać ze stolika między ławkami oraz w Głosie Serca, który będzie do nabycia od 1 marca. Ze spowiedzi korzystajmy już przed rekolekcjami w pierwszy czwartek i piątek.
 5. Program na sobotę, 4 marca: o godz. 7.30 nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca, o godz. 10.30 Msza św. dla chorych i starszych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Osoby, które planują przyjąć namaszczenie chorych prosimy, aby na kartkach napisały imię i nazwisko oraz adres celem wpisanie do księgi. O godz. 18.00 Msza św. z nauka ogólną. Chorych odwiedzimy w sobotę, 4 marca od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii.
 6. W ramach wielkopostnych postanowień zachęcamy do abstynencji od napojów alkoholowych. Wszystkich, którzy podejmą to postanowienie, prosimy o wpisanie się do Parafialnej Księgi Trzeźwości i Abstynencji wystawionej przed obrazem Jezu ufam Tobie.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, a w nim m.in.: pierwszy odcinek cyklu rekolekcyjnego poświęconego uczynkom miłosierdzia względem duszy oraz Mały Gość Niedzielny i Miłujcie się.
 8. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu w niedzielę do puszek z przeznaczeniem na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Zebrano 10595 zł. Dziś przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.
 9. Zapraszamy dziś i w każdą niedzielę do parafialnej kawiarenki w godz. od 9.15-13.00.
 10. Od 24 lutego w kinach można zobaczyć film Opiekun. To historia współczesnych bohaterów, w których życie w sposób cudowny wkracza św. Józef. Zachęcamy, by wybrać się do kina, tym bardziej, że jest to polska produkcja i grają w nim znani i znakomici aktorzy.