News

Ogłoszenia duszpasterskie
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – WIELKANOC – 4.04.2021 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  WIELKANOC – 4.04.2021 R.


 1. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocną. Obchodzi się ją jako Uroczystości Pańskie. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca dzisiaj o godz. 17.00. Nieszpory o godz. 17.30.
 2. W Wielkanoc, w Poniedziałek Wielkanocny oraz w Niedzielę Miłosierdzia Bożego będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.30 i 16.00.
 3. W niedzielę, 11 kwietnia na Mszy św. o godz.13.00 błogosławieństwo dzieci z okazji 1-rocznicy chrztu św. i urodzin.
 4. Różaniec prowadzony przez członków Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o godz.17.15, a po nim Msza św. w intencji apostolstwa.
 5. W piątek wypominki i Msza św. o godz. 18.00 ofiarowana za dusze wypominane w naszym kościele oraz za zmarłych w roku 2021. Podczas Mszy św. będziemy wymieniać zmarłych z ostatniego miesiąca.
 6. Najbliższa niedziela obchodzona jest jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Msza św. w intencji Bractwa Miłosierdzia o godz. 11.30, po Mszy św. o godz. 14.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego przy głównym ołtarzu.
 7. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary parafianom z Legionów i Kleparz Boczna, a także mężczyznom i kobietom, którzy sprzątali kościół podczas Wielkiego Tygodnia. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. Sikorskiego 2 i 3.
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego, mężczyznom i kobietom, a szczególnie Siostrze Annie. Dziękujemy służbie liturgicznej, ministrantom, lektorom, młodzieży oazowej oraz wszystkim, którzy przez czuwanie i modlitwę dawali świadectwo o Chrystusie ukrzyżowanym i zmartwychwstałym. Dziękujemy również Zespołowi Charytatywnemu za rozprowadzenie baranków wielkanocnych, paschalików i dewocjonali.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego, Miłujcie się. W zakrystii i w wejściu do kościoła można nabyć książkę „Przez Krzyż Chrystusa do Zmartwychwstania” autorstwa ks. Proboszcza Jerzego Musiałka. Publikacja zawiera 7 rozważań dróg krzyżowych, przygotowanych przez ks. Musiałka na wielkopiątkowe nabożeństwa w parafiach, w których pracował. Rozważania ilustrują zdjęcia poszczególnych kościołów parafialnych oraz znajdujących się w nich stacji drogi krzyżowej.

 

 

 

Aktualności, Relacje z wydarzeń
“Nie bój stać się świętym.” Msza Święta w intencji rychłej beatyfikacji sł. bożego ks. Franciszka Blachnickiego

W dniu 26.03.2021 w parafii NSPJ w Kętach odbyła się Msza Święta w intencji rychłej beatyfikacji sł. bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Uczestniczyli w niej byli i obecni członkowie Ruchu Światło-Życie gałęzi rodzinnej Domowego Kościoła oraz młodzież oazowa.

Ksiądz Andrzej Wołpiuk w bogaty sposób przybliżył postać księdza Blachnickiego. Zwrócił szczególną uwagę na Jego radykalność działania oraz dążenie do odnowy Kościoła. Powtarzał za księdzem Franciszkiem, abyśmy nie bali stawać się świętymi. Wiele jest osób, które dzięki formacji w Ruchu odkryło na nowo Boga. Ksiądz Andrzej podkreślił, iż nieustannie należy wracać do źródła, do przyjęcia Jezusa jako osobistego Pana i Zbawiciela. Obrazy przywołujące postać ks. F. Blachnickiego powinny być dobrym początkiem do głębszego przeżywania Charyzmatu Ruchu Światło-Życie.

Modlitwa o beatyfikację założyciela Ruchu Światło-Życie

Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

Boże, Ojcze wszystkich ludzi, Ty w pełni czasów posłałeś do nas Swojego Syna, aby rozproszone dzieci Boże zgromadzić w jedno (J 11, 52)
i mocą Ducha Świętego pozwalasz nam uczestniczyć w Twoim życiu.

Ty w każdym czasie wzywasz ludy i narody, aby oczyszczone we Krwi Baranka przeszły z wielkiego ucisku (Ap 7, 14) do Twojej chwały.

Wielbimy Cię w Twoim Kościele, który jest “światłem” narodów. Dziękujemy Ci za ludzi Kościoła, których współcześnie postawiłeś na naszej drodze życia.

Przez wstawiennictwo Niepokalanej, Matki Kościoła prosimy o dar coraz większej miłości, z której zrodził się Kościół i dla której został powołany.

Dziękujemy Ci za liczne charyzmaty Kościoła i za dary otrzymane na drodze Oazy Żywego Kościoła i Ruchu Światło – Życie, których założycielem jest Twój kapłan Franciszek Blachnicki, “gorliwy apostoł nawrócenia i wewnętrznej odnowy człowieka” (Jan Paweł II).

Jesteśmy przekonani, że kapłan ten uczestniczy już w Twojej chwale niebieskiej. Jeżeli jednak Ty, Ojcze, wybrałeś go, by teraz w szczególny sposób kapłan ten stał się dla nas wzorem i przykładem, i by nadal przyczyniał się do wzrostu Twego Królestwa na ziemi, to naszym zadaniem będzie przyczyniać się do tego, by ta wola stała się powszechną nie tylko w niebie, ale i na ziemi. Prosimy Cię o to z całą pokorą, a czynimy to przez naszego Pana za wstawiennictwem Niepokalanej, Matki Kościoła. Amen.

[obrazek w nagłówku: lubuskaoaza.pl]
Aktualności, Ważne informacje
Liczba osób w kościele od 27 marca 2021

Od soboty, 27 marca 2021 roku do odwołania w naszym kościele może przebywać 70 osób.

Do kościoła wchodzimy i przebywamy w nim z zasłoniętymi ustami i nosem.

Zajmujemy oznaczone miejsca, aby zachować bezpieczną odległość.

W przypadku braku miejsc w kościele nie należy wchodzić.

Trzeba się liczyć z tym, że drzwi mogą być zamknięte w przypadku wyczerpania się limitu miejsc.

WEJŚCIE DO KOŚCIOŁA GŁÓWNYM WEJŚCIEM.

Chór będzie zamknięty.

Wejście do kościoła na modlitwę w ciągu dnia wejściem głównym.

Zachęcamy do przyjmowania Komunii św. na rękę.

Ogłoszenia duszpasterskie
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA PALMOWA  – 28.04.2021 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 6 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA PALMOWA  – 28.04.2021 R.


 1. Od soboty, 27 marca 2021 roku do odwołania w naszym kościele może przebywać 70 osób. Do kościoła wchodzimy i przebywamy w nim z zasłoniętymi ustami i nosem. Zajmujemy oznaczone miejsca, aby zachować bezpieczną odległość. W przypadku braku miejsc w kościele nie należy wchodzić. Trzeba się liczyć z tym, że drzwi mogą być zamknięte w przypadku wyczerpania się limitu miejsc. Wejście do kościoła głównym wejściem. Chór będzie zamknięty. Wejście do kościoła na modlitwę w ciągu dnia wejściem głównym.
  Przypominamy, że nadal obowiązuje dyspensa Księdza Biskupa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej dla wszystkich osób, które pragną w niej uczestniczyć, ale z powodu obostrzeń, lęku lub wieku nie mogą.
  Ze wszystkich nabożeństw będzie prowadzona transmisja On-Line, będzie również można modlić się w domu, gdyż kamera będzie ustawiona na grób i na Najświętszy Sakrament. Link znajduje się na stronie parafialnej. Zachęcamy do przyjmowania Komunii św. na rękę.
 2. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17.00.
 3. Od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego kancelaria będzie nieczynna.
 4. Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy Wielki Tydzień.
  Trzy ostatnie dni Wielkiego Tygodnia
  noszą nazwę TRIDUUM SACRUM, trzy święte dni, najważniejsze w liturgii Kościoła.
 • WIELKI CZWARTEK, to dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. W tym dniu będą dwie Msze św. Wieczerzy Pańskiej: o godz. 17.00 i o godz. 19.00. Po Mszy św. o godz. 19.00 przeniesienie Pana Jezusa do ołtarza Ciemnicy i adoracja, którą poprowadzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ do godz. 21.00.
  Intencje przyjęte na godz. 18.00 będą odprawione o godz. 19.00.
   
 • WIELKI PIĄTEK, dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu.
  W tym dniu obowiązuje post ścisły. Ze względu na pandemię i ograniczenia od Wielkiego Piątku od godz. 7.00 rano aż do Wigilii Paschalnej żadne wspólnoty nie będą prowadziły adoracji.
  Adoracja będzie w ciszy i w formie modlitwy indywidualnej. Na modlitwę indywidualną prosimy o przychodzenie ulicami i osiedlami zgodnie ze zwyczajem w poprzednich latach. Plan jest umieszczony w Głosie Serca i na stronie internetowej parafii.
  W Wielki Piątek będzie pięć dróg krzyżowych: o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 13.00 i po koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
  Zachęcamy również do odprawiania drogi krzyżowej indywidualnie, zwłaszcza w nocy, z piątku na sobotę przechodząc podczas rozważań od stacji do stacji.
  Od Wielkiego Piątku rozpoczyna się nowenna do Bożego Miłosierdzia. 
 • LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU rozpocznie się o godz. 18.00.
  Komunia św. w piątek będzie udzielana tylko podczas wieczornej liturgii. Adoracja przy grobie będzie trwać przez całą noc.
  W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 8.00 jutrznia z udziałem Służby Liturgicznej.

  Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. oraz:
  – W Wielką Środę od 17.00-18.00.
  – W Wielki Piątek w ciągu dnia od godz. 7.00 – 17.45.
 • WIELKA SOBOTAod 9.00 do 16.00 co pół godziny poświęcenie pokarmów wielkanocnych.
  Zgodnie z tradycją pokarmy wielkanocne będziemy spożywać po Rezurekcji.
  W Wielką Sobotę nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  Poświęcenie pokarmów, jeśli pozwoli pogoda, będzie na zewnątrz, na placu przed głównym wejściem do kościoła.
  Prosimy o zachowanie odstępów minimum 1,5 metra i, oczywiście, wszyscy zakładamy maseczki.
 • LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ W WIELKĄ SOBOTĘ ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 20.00.
  PROCESJA REZUREKCYJNA będzie w kościele.

  Na tę liturgię przynosimy świece z osłonkami.
 1. W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.30 i 16.00. Uroczyste Nieszpory w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 17.30.
 2. Sakrament chrztu św. będzie udzielany w Poniedziałek Wielkanocny podczas Mszy św. o godz. 13.00. Rodziców i chrzestnych prosimy na pouczenie przed chrztem w najbliższą środę po Mszy św. wieczornej.
 3. Skarbonki z jałmużną postną, które dzieci wzięły na początku Wielkiego Postu prosimy o złożenie przy ołtarzu.
 4. Msza św. w intencji Mężczyzn św. Józefa, mężczyzn i ojców we wtorek o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do grobu i światło. W intencji ofiarodawców na kwiaty do grobu oraz w intencji wszystkich parafian i modlących się w naszym kościele w Wielką Sobotę zostanie odprawiona Msza św.
 6. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary parafianom z ul. 3 Maja i ul. Żwirki i Wigury. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom ul. Legionów i Kleparz Boczna.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Miłujcie się, Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego.
  W zakrystii i w wejściu do kościoła można nabyć książkę „Przez Krzyż Chrystusa do Zmartwychwstania” autorstwa ks. Proboszcza Jerzego Musiałka.
  Publikacja zawiera 7 rozważań dróg krzyżowych, przygotowanych przez ks. Musiałka na wielkopiątkowe nabożeństwa w parafiach, w których pracował. Rozważania ilustrują zdjęcia poszczególnych kościołów parafialnych oraz znajdujących się w nich stacji drogi krzyżowej. Więcej przeczytasz tutaj w artykule poświęconym owemu wydawnictwu.