News

Ogłoszenia duszpasterskie
OGŁOSZENIA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 20.11. 2022 R.

OGŁOSZENIA

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

20.11. 2022 R.

 1. Dziś w ostatnią niedzielę roku liturgicznego obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej Mszy św. odmówienie Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, za co można zyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki odpustu. Nieszpory dziś o godz. 17.30.
 2. Kalendarz liturgiczny:
 • W poniedziałek, wspomnienie Ofiarowania NMP.
 • We wtorek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Dziś o godz. 11.30 Msza św. w intencji chóru Głos Serca i Alfatonu. Z racji święta św. Cecylii życzymy chórowi Głos Serca, panu organiście, Zespołowi Alfaton, młodzieży śpiewającej wielu łask Bożych.
 • W czwartek wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.
 • W piątek o godz. 16.30 w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej Różaniec Pompejański w intencji wynagradzającej Bogu za grzechy zabijania dzieci poczętych, a godz. 18.00 Msza św. w powyższej intencji.
 1. W tym tygodniu przypadają nowenny:
 • We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do św. Jana Pawła II.
 • W sobotę po Mszy św. o godz. 7.30 nowenna do bł. Matki Celiny Borzęckiej.
 1. Katecheza dla dorosłych odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.40 w domu katechetycznym.
 2. Spotkanie biblijne odbędzie się w piątek o godz. 18.40 w domu katechetycznym.
 3. W przyszłą niedzielę I Niedziela Adwentu. Zachęcamy dzieci do wykonania lampionów, konkurs na najładniejszy lampion, w czwartek, 8 grudnia.
 4. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę członków Apostolstwa Dobrej Śmierci do Sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu koło Skoczowa w sobotę, 26 listopada. Wyjazd o godz. 8.15. Powrót ok. godz. 16.00. Zapisy w zakrystii. Koszt 30 zł.
 5. Przy wyjściach z kościoła można nabyć jeszcze listopadowo-grudniowy numer Głosu Serca, na stoliku przy zakrystii nowy numer Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego.
 6. Przypominamy, że wypominki roczne można zamawiać do końca listopada.
 7. Od przyszłej niedzieli w wejściu do kościoła będą rozprowadzane adwentowe świece Caritas i kartki świąteczne. Minimalny koszt jednej małej świecy 12 zł, dużej 25 zł.
 8. Zarząd Klubu HDK informuje, że podczas ostatniej akcji krwiodawstwa, 6 listopada br. oddano 26.5 litrów krwi. Wszystkim dawcom i organizatorom bardzo dziękujemy. Najbliższa akcja odbędzie się w przyszłym roku, 15 stycznia.
 9. Dziękujemy członkom Zespołu Charytatywnego Caritas za zorganizowanie w ubiegłą niedzielę, w Światowy Dzień Ubogich poczęstunku w kawiarence oraz wszystkim, którzy podarowali ciasto lub złożyli ofiarę na cele charytatywne. Zebrano 1120 zł. Ofiary te przeznaczymy na obiady dla dzieci z rodzin ubogich w naszej parafii ze Szkoły Podstawowej nr 2. W obecnym roku szkolnym parafia pokrywa obiady 8 dzieciom. Miesięcznie jest to ok. 1000 zł.
 10. W minionym tygodniu zostały usunięte drobne usterki przy organach oraz dokonano strojenia. Zostały zakończone prace remontowe przy budynkach gospodarczych oraz przy parkingach. Od kilku dni kościół jest ogrzewany, prosimy o zamykanie drzwi i o niezatrzymywanie się w przedsionku, bo to utrudnia wchodzenie do kościoła.

Bóg zapłać za wpłacane na konto parafialne oraz za złożone dziś ofiary z przeznaczeniem na prace wykończeniowe i utrzymanie parafii. Dziękujemy również za ofiary składane do skarbonek w wejściach do kościoła na kwiaty, sprzątanie i środki czystości.

 

Ogłoszenia duszpasterskie
OGŁOSZENIA – 33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.11. 2022 R.

 

OGŁOSZENIA – 33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.11. 2022 R.

 

 

 1. Dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ze stolika między ławkami można zabrać ulotkę z informacjami o tym dniu. Nieszpory dziś o godz. 17.30.
 2. W dzisiejszą niedzielę, 13 listopada, Kościół katolicki obchodzi 6 Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Chrystus dla was stał się ubogim. Zapraszamy wszystkich Parafian do naszej kawiarenki od godz. 9.00 do 14.00 na kawę z sercem oraz na słodki poczęstunek, w tym dniu serwowanym za darmo. Zachęcamy do współtworzenia tego dnia, aby wspólnie zasiąść do stołu, dzieląc się słowem, uśmiechem i ciastem, będzie też można złożyć ofiarę na cele charytatywne w naszej parafii do skarbony w kawiarence.
 3. Kalendarz liturgiczny:
 • W czwartek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
 • W piątek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
 • W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 1. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji III piątku miesiąca. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, prośby i podziękowania oraz koronka do Miłosierdzia Bożego. Po zakończonym nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego odbędzie wieczór uwielbienia. Zachęcamy i zapraszamy na ten wieczór, by wspólnie wielbić i wychwalać Pana i Jego Miłosierdzie.
 2. Msza św. dla dzieci przedszkolnych i małżeństw w niedzielę, 20 listopada o godz. 10.00. Po Mszy świętej zapraszamy rodziców i dzieci do kawiarenki. Gdy rodzice będą pić kawę, dzieci będą miały wspólne zabawy.
 3. Zapraszamy w każdą niedzielę do parafialnej kawiarenki po Mszach św. od 9.15.-13.00. na kawę i ciasto.
 4. Spotkanie wspólnot:
 • Klubu Seniora w czwartek o godz. 17.00. W ramach spotkania projekcja filmu” Jak Bóg da” w parafialnym kinie studyjnym w sali Św. Rodziny w domu katechetycznym. Wstęp wolny.
 • Bractwa Miłosierdzia w czwartek o godz. 17.30
 • Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 1. 8. W piątek przypadają imieniny ks. Bpa Ordynariusza Romana Pindla. Pamiętajmy o modlitwie w intencji ks. Biskupa i całej diecezji.
 2. Przy wyjściach z kościoła można jeszcze nabyć listopadowo-grudniowy numer Głosu Serca, a na stoliku przy zakrystii Miłujcie się, Małego Gościa, Gościa Niedzielnego.
 3. Pielgrzymka członków Apostolstwa Dobrej Śmierci na dzień skupienia do Sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu koło Skoczowa w sobotę, 26 listopada. Wyjazd o godz. 8.15. Powrót ok. godz. 16.00. Zapisy w zakrystii. Koszt 30 zł.
 4. Przypominamy, że wypominki roczne można zamawiać do końca listopada.

 

 

Aktualności
Msza św. w intencji Ojczyzny

Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem władz samorządowych i pocztów sztandarowych odbędzie się w piątek, 11 listopada o godz. 9.30 w naszym kościele. O godz. 9.20 składanie wiązanek pod pomnikiem Ofiar Nazizmu i Komunizmu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich, którym droga jest nasza Ojczyzna. Po Mszy św., ok. 10.30 odbędzie się koncert „Pokój Tobie, Polsko, Ojczyzno moja!” Wystąpią: Paweł Grubabazuna koncertowa, Gedymin Grubbaorgany. Artyści wykonają własnego autorstwa “Suitę koncertową na bazunę i organy” oraz utwory o tematyce patriotycznej. Serdecznie zapraszamy.

Ogłoszenia duszpasterskie
OGŁOSZENIA – 32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 6.11. 2022 R.

 

OGŁOSZENIA – 32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 6.11. 2022 R.

 

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec prowadzony przez Róże Kobiet dziś o godz. 16.30. Nieszpory o godz. 17.30.
 2. Kalendarz liturgiczny:
 • W środę Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 • W czwartek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 • W piątek wspomnienie św. Marcina Tours, biskupa.
 • W sobotę wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
 1. Przez cały miesiąc listopad, 10 min. przed każdą Mszą św. wieczorną wypominki jednorazowe i modlitwy za zmarłych. W piątek o godz. 18.00 Msza św. ofiarowana za dusze wypominane w naszym kościele oraz za zmarłych w 2022 r. Wypominki roczne i jednorazowe można zamawiać do końca listopada.
 2. Spotkanie Zespołu charytatywnego we wtorek po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy również osoby, które chcą się włączyć w tę wspólnotę.
 3. Różaniec prowadzony przez członków Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o godz.17.15, a po nim Msza św. w intencji apostolstwa.
 4. Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem władz samorządowych i pocztów sztandarowych odbędzie się w piątek, 11 listopada o godz. 9.30 w naszym kościele. O godz. 9.20 składanie wiązanek pod pomnikiem Ofiar Nazizmu i Komunizmu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich, którym droga jest nasza Ojczyzna. Po Mszy św., ok. 10.30 odbędzie się koncert „Pokój Tobie, Polsko, Ojczyzno moja!” Wystąpią: Paweł Grubabazuna koncertowa, Gedymin Grubbaorgany. Artyści wykonają własnego autorstwa “Suitę koncertową na bazunę i organy” oraz utwory o tematyce patriotycznej. Serdecznie zapraszamy. W piątek kancelaria nieczynna.
 5. DYSPENSA OD OBOWIĄZKU ZACHOWANIA WSTRZEMIĘŹLIWOŚCI OD POKARMÓW MIĘSNYCH I ZACHOWANIA DNIA POKUTY
  Dla dobra duchowego wszystkich wiernych pragnących uszanować zasady religijne i moralne, na podstawie kan. 87 oraz uwzględniając treść kanonów 1250 i 1251 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udzielam w piątek 11 listopada 2022 roku, wszystkim wiernym przebywającym na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej dyspensy od charakteru pokutnego tego dnia, w tym obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  Jednocześnie zobowiązuję korzystających dobrowolnie z dyspensy, do podjęcia dowolnej formy pokuty w innym czasie (np. odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego lub złożenie ofiary na misje, biednych lub na potrzeby uchodźców).
  † Roman PINDEL
  Biskup Bielsko-Żywiecki
  Ks. Adam BIENIEK
  Kanclerz Kurii
 6. W piątek imieniny ks. Marcina, ks. Sławomira Młodzika były 5 listopada. Msza św. w intencji ks. Marcina i ks. Sławomira Młodzika będzie w piątek, 11 listopada o godz. 18.00.
 7. Spotkanie biblijne odbędzie się w piątek o godz. 18.40 w sali Św. Rodziny w domu katechetycznym.
 8. Msza św. i błogosławieństwo z okazji I – szej rocznicy urodzin i chrztu św. w niedzielę,13 listopada o godz. 13.00.
 9. W niedzielę, 13 listopada, Kościół katolicki będzie obchodził 6 Światowy Dzień Ubogich. W naszej parafii pragniemy zaprosić wszystkich parafian do celebrowania tego dnia. Każdy z nas może coś podarować osobie ubogiej czy bezdomnej. Może to być: modlitwa, post, uśmiech, rozmowa. Dlatego też tego dnia pragniemy zaprosić wszystkich Parafian do naszej kawiarenki od godz. 9.00 do 14.00 na kawę z sercem oraz na słodki poczęstunek, w tym dniu serwowanym za darmo. Zachęcamy do współtworzenia tego dnia poprzez upieczenie i podarowanie ciasta do kawiarenki własnego wypieku, aby wspólnie zasiąść do stołu, dzieląc się słowem, uśmiechem i ciastem, będzie też można złożyć ofiarę na cele charytatywne w naszej parafii do skarbony w kawiarence. Chętnych do upieczenia ciasta prosimy o przyniesienie w sobotę od 8.00-10.00 lub w niedzielę.
 10. Przy wyjściach z kościoła można nabyć listopadowo-grudniowy numer Głosu Serca, liczący 52 strony, a w nim sprawozdania z pielgrzymek, z uroczystości parafialnych z kazaniami, rozważania na każda niedzielę, z życia wspólnot, ogłoszenia, intencje mszalne, a w zakrystii Miłujcie się, Małego Gościa, Gościa Niedzielnego.
 11. Dzisiaj, w niedzielę, 6 listopada można oddać krew na Małopolskiej Stacji Krwiodawstwa w domu katechetycznym w godzinach 9.00 – 15.00. Ze względu na akcję krwiodawstwa kawiarenka dzisiaj nieczynna.

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie
OGŁOSZENIA – XXXI Niedziela Zwykła – 30.10. 2022 R.

 

OGŁOSZENIA – XXXI Niedziela Zwykła – 30.10. 2022 R.

 

 1. We wtorek, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości. Przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką. Msze Św. w kościele w tym dniu 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Spowiedź przed uroczystością w poniedziałek od godz. 17.00.
 2. MSZA ŚW. NA CMENTARZU 1 listopada będzie odprawiana w intencji zmarłych Parafian i odbędzie się na nowej części cmentarza. Rozpocznie się ona o godz. 14.30, a po niej procesja z modlitwą za zmarłych. Podczas procesji będziemy się modlić za zmarłych, którzy odeszli do wieczności w ostatnim roku.
 3. Liturgiczne obchody tygodnia:
 • W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą, Kościół przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim Ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy Świętej, polecanie ich modlitwom w wypominkach jednorazowych lub rocznych. Msze Św. w kościele w tym dniu 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Msza św. na cmentarzu z procesją w Dzień Zaduszny, w środę o godz. 14.30. W środę kancelaria nieczynna.
 • W czwartek od godz. 17.00 Godzina Święta przed pierwszym piątkiem prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ. W czasie adoracji modlimy się szczególnie za wszystkich powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego. O godz. 17.45 nowenna do św. Józefa Bilczewskiego. Od godz. 17.00 spowiedź przed pierwszym piątkiem.
 • W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 7.30, 9.00, 18.00 i 20.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu rano od godz. 8.00 – 9.00, prowadzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ oraz po Mszy św. wieczornej od godz. 18.30 prowadzi młodzież oazowa i rodziny Domowego Kościoła. Spowiedź pół godziny przed każda Mszą św. oraz od godz. 17.00. Po Mszy św. o godz. 20.00 zmiana tajemnic dla Róży Rodzin.
 • W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP, kolejne NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA. Rozpoczęcie o godz. 7.30 Mszą św. z kazaniem, a następnie Różaniec. Po nabożeństwie zmiana tajemnic Różańca dla Róż Kobiet.
 1. W sobotę od godz. 8.00 odwiedzimy chorych. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii.
 2. Przez cały miesiąc listopad, 10 min. przed każdą Mszą św. wieczorną wypominki jednorazowe i modlitwy za zmarłych. Wypominki roczne i jednorazowe można zamawiać do końca listopada.
 3. Sakrament chrztu będzie udzielany w niedzielę, 6 listopada o godz. 13.00. Rodziców i chrzestnych prosimy na pouczenie przed chrztem we czwartek po Mszy św. wieczornej.
 4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, Miłujcie się, Małego Gościa Niedzielnego i Gościa Niedzielnego.
 5. Od czwartku organista, pan Paweł Karpiński będzie odwiedzał nasze rodziny przynosząc opłatki wigilijne. Ofiary składane przy tej okazji panu organiście stanowią nasze podziękowanie i wynagrodzenie za całoroczną pracę w naszej parafii. Opłatki można również nabyć na chórze po każdej Mszy św.
 6. W przyszłą niedzielę, 6 listopada będzie można oddać krew na Małopolskiej Stacji Krwiodawstwa w domu katechetycznym w godzinach 9.00 – 15.00.
 7. Zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki po Mszach od 9.15-13.00. W przyszłą niedzielę ze względu na akcję krwiodawstwa kawiarenka będzie nieczynna.
 8. Rozstrzygnięty został konkurs różańcowy. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w niedzielę, 30 października po Mszy św. o godz. 10.00. Wystawa różańców jest przy głównym ołtarzu.

 

Ogłoszenia duszpasterskie
OGŁOSZENIA – 30 NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.10. 2022 R.

 

OGŁOSZENIA – 30 NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.10. 2022 R.

 

 

 1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy dzień Misyjny i rozpoczyna Tydzień Misyjny.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane w tygodniu i w niedzielę o godz. 17.30., po nich Msza św.  Dzieci, które wykonały różańce do konkursu prosimy o złożenie w zakrystii do czwartku, 27 października. W niedzielę, 30 października ogłoszenie wyników konkursu i nagrody.
 3. We wtorek o godz. 16.00 w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej różaniec pompejański w intencji wynagradzającej Bogu za grzechy zabijania dzieci poczętych, Msza św. wynagradzająca w tym dniu o godz. 7.30.
 4. Kalendarz liturgiczny:
 • W środę wspomnienie bł. Celiny Borzęckiej. Po różańcu modlitwa za wstawiennictwem Błogosławionej. Otoczmy szczególną modlitwą w tym dniu Siostry Zmartwychwstanki, w dniu, kiedy w liturgii wspominamy ich Założycielkę.
 • W piątek święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 1. Msza św. w intencji Mężczyzn Świętego Józefa, mężczyzn i ojców naszej parafii we wtorek o godz. 18.00. O godz. 17.30 mężczyźni poprowadzą różaniec. Po Mszy św. spotkanie w sali Św. Rodziny w domu katechetycznym.
 2. W ostatni piątek miesiąca, 28 października, nasza parafia jest zaproszona do uczestnictwa i przewodniczenia w czuwaniu w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie. Zachęcamy do udziału. Z naszej parafii organizujemy wyjazd autobusem. Koszt 15 zł. Wyjazd o godz. 17.15. Zapisy w zakrystii. Można również dojechać własnym samochodem. Rozpoczęcie czuwania drogą krzyżową o godz. 18.00, o godz. 19.00 nabożeństwo różańcowe, zakończenie Mszą św. o godz. 20.00. Do udziału w sposób szczególny zachęcamy rodziców wraz młodzieżą, która przyjęła we wrześniu bierzmowanie. Jeśli ktoś nie może uczestniczyć od godz. 18.00 w modlitewnym czuwaniu, to dojedźmy na różaniec na godz. 19.00 lub Mszę św. o godz. 20.00, która będzie w intencji wszystkich Parafian i powierzanych przez Was intencji.
 3. Wypominki roczne na Msze Św. na godz. 7.00., 11.30., 18.00 oraz jednorazowe można składać codziennie w zakrystii po Mszy św. lub w kancelarii w godzinach urzędowania do końca listopada. Prosimy wypominek nie składać na tacę.
 4. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. młodzież oazowa będzie rozprowadzała znicze. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na dofinansowanie wyjazdów i rekolekcji młodzieży.
 5. Serdeczne Bóg zapłać za złożone tydzień temu ofiary na fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Zebrano 5117 zł.
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, Małego Gościa Niedzielnego i Gościa Niedzielnego.
 7. W piątek przypada 2 rocznica śmierci ks. Jerzego Leśki. Msza św. w jego intencji w piątek o godz. 18.00.

 

Ogłoszenia duszpasterskie
OGŁOSZENIA – 29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.10.2022 R.

 

OGŁOSZENIA – 29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.10.2022 R.

 

    

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane w tygodniu i w niedzielę o godz. 17.30., po nich Msza św.
 2. Kalendarz liturgiczny:
 • W poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
 • We wtorek święto św. Łukasza, Ewangelisty.
 • W czwartek uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera i patrona diecezji.
 • W sobotę wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Po różańcu modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 1. Msza św. z okazji Dnia Nauczyciela w intencji nauczycieli w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie na plebanii przy stole.
 2. Spotkania wspólnot:
 • Katecheza dla dorosłych w poniedziałek o godz. 18.40.
 • Bractwa Miłosierdzia w czwartek o godz. 17.00.
 • Klubu Seniora w czwartek o godz. 17.00.
 • Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 1. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji III piątku miesiąca. Po różańcu odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się wieczór uwielbienia. Zapraszamy do modlitwy i wychwalania Pana oraz Jego Miłosierdzia.
 2. Wypominki roczne na Msze św. na godz. 7.00., 11.30., 18.00 oraz jednorazowe można składać codziennie w zakrystii po różańcu lub po Mszy św. oraz w kancelarii w godzinach urzędowania.
 3. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego, Miłujcie się.
 4. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na tace oraz wpłacane na konto parafialne z przeznaczeniem na prace wykończeniowe i utrzymanie parafii.
 5. W ostatni piątek miesiąca, 28 października, nasza parafia jest zaproszona do uczestnictwa i przewodniczenia w czuwaniu w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie. Zachęcamy do udziału. Z naszej parafii organizujemy wyjazd autobusem. Koszt 15 zł. Wyjazd o godz. 17.15. Zapisy w zakrystii. Można również dojechać własnym samochodem. Rozpoczęcie czuwania drogą krzyżową o godz. 18.00, o godz. 19.00 nabożeństwo różańcowe, zakończenie Mszą św. o godz. 20.00. Do udziału w sposób szczególny zachęcamy rodziców wraz młodzieżą, która przyjęła we wrześniu bierzmowanie.
 6. Dziś z racji Dnia Papieskiego są zbierane ofiary do puszek przed kościołem na fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin.
 7. W przyszłą niedzielę Siostry Zmartwychwstanki obchodzą odpust ku czci bł. Matki Celiny Borzęckiej, który odbędzie się w kościele pw. Św. Małgorzaty i Katarzyny w Kętach o godz. 12.00.
 8. Dom Kultury w Kętach zaprasza wszystkich miłośników muzyki, sztuki i filmu do udziału w XXV Festiwalu Twórczości Religijnej PSALLITE DEO. W programie filmy Cud Guadalupe, Notre-Dame płonie, Nakręcony tata. Szczegóły w gablotce i na stronie internetowej Domu Kultury.

 

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie
OGŁOSZENIA – 28 NIEDZIELA ZWYKŁA 9.10. 2022 R.

 

OGŁOSZENIA – 28 NIEDZIELA ZWYKŁA 9.10. 2022 R.

 

 

 1. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodził XXII DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem: „Blask prawdy”. Z racji Dnia Papieskiego będą zbierane ofiary do puszek przed kościołem na fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane w tygodniu i w niedzielę o godz. 17.30., po nich Msza św. Jeszcze raz zachęcamy dzieci do wykonania różańców, a rodziców prosimy o pomoc. Każdy wykonany różaniec będzie nagrodzony. Na każdym różańcu dzieci otrzymują obrazki.
 3. W czwartek ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczęcie o godz. 18.00. Będzie ono w następującym porządku liturgicznym: o godz. 18.00 przy hejnale maryjnym i śpiewie O Maryjo witam Cię wniesienie figury Matki Bożej Fatimskiej do prezbiterium, wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec fatimski. Po różańcu Msza św. z okolicznościowym kazaniem, a po niej procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Bardzo prosimy wszystkich o przyniesienie świec z osłonkami! Można je nabyć przed nabożeństwem przy wejściu do kościoła. Nabożeństwo będzie prowadził ks. Tomasz Chamera. W tym dniu nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30, lecz o godz. 18.00 w ramach nabożeństwa fatimskiego.
 4. W czwartek różaniec ADŚ i Msza św. w intencji apostolstwa w czasie nabożeństwa fatimskiego.
 5. W piątek, 14 października odbędzie się w naszej parafii odpust z okazji wspomnienia św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Uroczystą sumę odpustową z kazaniem o godz. 18.00 odprawi ks. Zdzisław Grochal, proboszcz parafii Narodzenia NMP w Porąbce. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Z racji odpustu w naszej parafii nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek kancelaria nieczynna.
 6. Kalendarz liturgiczny:
 • W czwartek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
 • W sobotę wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
 1. Msza św. dla dzieci przedszkolnych i małżeństw w niedzielę, 16 października, o godz. 10.00. Po Mszy świętej zapraszamy rodziców i dzieci do kawiarenki. Gdy rodzice będą pić kawę, dzieci będą miały wspólne zabawy. Będą gry i konkursy dzieci ze szkoły podstawowej.
 2. Zapraszamy w każdą niedzielę do parafialnej kawiarenki po Mszach św. od 9.15.-13.00. na kawę i ciasto.
 3. W III niedzielę miesiąca, 16 października, składka przeznaczona na prace wykończeniowe i utrzymanie parafii.
 4. Wypominki roczne na Msze św. na godz. 7.00., 11.30., 18.00 oraz jednorazowe można składać codziennie w zakrystii po różańcu lub po Mszy św., a także w kancelarii w godzinach urzędowania.
 5. Trwają prace związane uporządkowaniem terenu wokół kościoła oraz remontem chodników przy parkingu i uzupełnieniem parkingu kostką brukową. Parking dziś jest otwarty na czas nabożeństw. Prosimy po Mszach św. nie zostawiać samochodów na poniedziałek na parkingu, gdyż to uniemożliwi prace budowlane oraz może zostać uszkodzony samochód. Przypominamy, że parking jest tylko dla uczestników nabożeństw i spotkań duszpasterskich.
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego.
 7. Dziś liczenie wiernych. Aby ułatwić liczenie nie wszystkie drzwi były otwarte.