OGŁOSZENIA 11.11.2018 r.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA - 32 NIEDZIELA ZWYKŁA -  11.11. 2018 R.

 

 

1. Dziś dziękujemy Bogu za dar naszej Ojczyzny, przeżywając jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem władz samorządowych i pocztów sztandarowych w naszym kościele odbędzie się w niedzielę, 11 listopada o godz. 11.30. O godz. 11.15 składanie wiązanek pod pomnikiem Ofiar Nazizmu i Komunizmu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich, którym droga jest nasza Ojczyzna.  

2. Patriotyczny koncert „Pokój Tobie, Polsko, Ojczyzno moja!” z racji Święta Niepodległości odbędzie się w niedzielę, 11 listopada 2018 r. o godz. 18.45 w naszym kościele. Wykonawcy: Czesław Gałka – bas, Krzysztof Kotoński – organy, Ludowy Zespół Pieśni i Tańca ANDRYCHÓW. W programie pieśni religijne i patriotyczne. Serdecznie zapraszamy. To będzie nie tylko koncert, ale również wspólne śpiewanie i modlitwa w intencji Ojczyzny. W poniedziałek kancelaria nieczynna.

3. Nieszpory dzisiaj o godz. 17.30.

4. Kalendarz liturgiczny:

•W poniedziałek wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

•We wtorek wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

•W sobotę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

5. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji III piątku miesiąca. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, prośby i podziękowania oraz koronka do Miłosierdzia Bożego. 

Przypominamy, że w każdy trzeci piątek miesiąca po zakończonym nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego będzie wieczór uwielbienia. Zachęcamy i zapraszamy na ten wieczór, by wspólnie wielbić i wychwalać Pana i Jego Miłosierdzie.

6. Spotkania Wspólnot:

•Bractwa Miłosierdzia w czwartek o godz. 17.30.

•Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w czwartek po Mszy św. wieczornej. 

•Klubu Seniora w czwartek o godz. 17.00.  

7. Msza św. dla dzieci przedszkolnych i małżeństw w niedzielę, 18 listopada o godz. 10.00.

8. W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca składka przeznaczona na prace wykończeniowe i utrzymanie parafii. W minionym tygodniu zostały usunięte drobne usterki przy organach oraz dokonano strojenia. Od kilku dni kościół jest ogrzewany, prosimy o zamykanie drzwi i o niezatrzymywanie się w przedsionku, bo to utrudnia wchodzenie do kościoła.

9. Pielgrzymka członków Apostolstwa Dobrej Śmierci na dzień skupienia do Sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu koło Skoczowa w sobotę, 1 grudnia. Wyjazd o godz. 8.00. Powrót ok. godz. 16.00. Zapisy w zakrystii. Koszt 20 zł.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary na kwiaty parafianom os. 700 – lecia 12 i 13. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. 700 – lecia 14 i 15.  

11. Przez cały miesiąc listopad, 10 min. przed każdą Mszą św. wieczorną wypominki jednorazowe i modlitwy za zmarłych. Wypominki roczne i jednorazowe można zamawiać do końca listopada.

12. W najbliższą sobotę i niedzielę, czyli 17 i 18 listopada br., będzie przeprowadzony Dzień Dawcy Szpiku dla Michała i Innych. Akcje rejestracji odbędą się w sobotę w godz. 10.00 - 16.00 w Liceum Ogólnokształcącym im. Wyspiańskiego oraz w niedzielę w domu katechetycznym w sali Św. Rodziny od 9.00 do 15.00. Sama rejestracja zajmuje tylko chwilę, a polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Dawcą może być osoba zdrowa w wieku od 18-55 lat. Szpik obecnie nie jest pobierany z kręgosłupa, ale z komórek macierzystych krwi obwodowej lub z talerza kości biodrowej.

13. Przy wyjściach z kościoła można jeszcze nabyć listopadowy numer Głosu Serca, a w zakrystii Miłujcie się, Małego Gościa, Gościa Niedzielnego.

14. Dziś dzień imienin ks. Marcina. Życzymy Mu darów Ducha Świętego, błogosławieństwa Bożego oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności. Msza św. w intencji ks. Marcina będzie 27 listopada o godz. 18.00.  

15. Dzień skupienia Wspólnoty Świętej Anny i Margaretek odbędzie się w sobotę, 24 listopada w kościele św. Małgorzaty i Katarzyny w Kętach. Rozpoczęcie o godz. 9.30, zakończenie o godz. 15.15.