OGŁOSZENIA 24.03.2019 r.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 24.02.2019 R.

 

 

1. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.00. Na Gorzkich Żalach zbierana jest składka na kwiaty do Bożego Grobu. 

2. Droga Krzyżowa w piątek dla wszystkich rano o godz. 8.30, po niej Msza św. o godz. 9.00. Po południu Droga Krzyżowa dla dzieci i dorosłych o godz. 17.15, dla młodzieży po wie¬czornej Mszy św. 

3. W poniedziałek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00 będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego i złożyć ofiarę na Dom Matki i Dziecka w Bielsku-Białej prowadzony przez Caritas naszej diecezji. W tym dniu o godz. 16.30 w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej różaniec pompejański w intencji wynagradzającej Bogu za grzechy zabijania dzieci poczętych, a po nim Msza św. wynagradzająca. 

4. Wspólnota Mężczyzn Świętego Józefa serdecznie zaprasza wszystkich mężczyzn na prawdziwie męskie spotkanie. Tematem „Największa męska pokusa” podzieli się z nami Bill Moyer ze Stanów Zjednoczonych. Bill po swoim nawróceniu działa w kierunku wspierania mężczyzn. Podzieli się z nami swoim niesamowitym świadectwem oraz przemyśleniami dotyczącymi bycia mężczyzną. Zapraszamy w poniedziałek, 25 marca po Mszy Świętej o godzinie 18.00 do sali Św. Rodziny w domu katechetycznym.

5. Spotkanie Mężczyzn Świętego Józefa we wtorek, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 w intencji mężczyzn, ojców i wspólnoty MSJ, a po niej spotkanie w domu katechetycznym.

6. Spotkanie biblijne odbędzie się w piątek o godz. 18.30 w sali Św. Rodziny w domu katechetycznym. 

7. W poniedziałek, 1 kwietnia br. mija 15 lat, kiedy ks. Biskup Tadeusz Rakoczy poświęcił tabernakulum w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej i rozpoczęliśmy całodniową adorację Najświętszego Sakramentu. Pragniemy uczcić ten jubileusz całonocną adoracją z 1 kwietnia na 2 kwietnia, czyli z poniedziałku na wtorek, od godz. 19.00-6.30. Modlitwą tą chcemy uwielbić Boga za Jego miłość i obecność z nami. W tym czasie pragniemy modlić się za wszystkich Parafian, szczególnie za młodzież naszej parafii, która 2 kwietnia br. o godz. 17.00 przyjmie sakrament bierzmowania. Porządek adoracji jest umieszczony na tablicy ogłoszeń, w Głosie Serca i na stronie internetowej parafii. Prosimy, aby wspólnoty, ulice i osiedla włączyły się w modlitwę.

8. W  tym roku po raz trzeci z Kęt wyruszy EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA, która rozpocznie się w piątek, 12 kwietnia po Mszy świętej o godz. 18.00 w kościele Najdroższej Krwi Pana Naszego Jezusa Chrystusa na Podlesiu. EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA polega na pokonaniu wybranej 24, 36 lub 38-kilometrowej trasy w nocy i modlitwie. Osoby, które chcą być uczestnikami EDK, mogą się zapisywać na stronie internetowej.  Szczegóły na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej www.edk.org.pl 

9. W wejściu do kościoła jest rozprowadzany Baranek Wielkanocny Caritas oraz małe i duże paschaliki.  Minimalna ofiara za baranki i małe paschaliki 7 zł, duże paschaliki 15 zł. Można również nabyć kartki świąteczne oraz książkę o Mszy św. w cenie 20 zł, która wyjaśnia każdy jej element. Ofiary z tej sprzedaży będą przeznaczone na cele charytatywne.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła parafianom os. Sikorskiego 4 i 5. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. Sikorskiego 6, 7 oraz ul. Kleparz.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć marcowy numer Głosu Serca. W zakrystii do nabycia Mały Gość Niedzielny, Gość Niedzielny oraz Miłujcie się. 

12.  Komitet Społeczny „Gramy dla Kamili” zaprasza na charytatywny koncert Skaldów w sobotę, 6 kwietnia w Domu Kultury w Kętach. Dochód przeznaczony jest na rehabilitację 12-letniej Kamili zmagającej się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Bilety – cegiełki można nabyć w Domu Kultury.