OGŁOSZENIA 25.10.2020 r.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA - 30 NIEDZIELA ZWYKŁA 25.10. 2020 R.

 

 

 

1. Dziś o godz. 16.00 w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej różaniec pompejański w intencji wynagradzającej Bogu za grzechy zabijania dzieci poczętych.

2.Kalendarz liturgiczny:

•W poniedziałek wspomnienie bł. Celiny Borzęckiej. Po różańcu modlitwa za wstawiennictwem Błogosławionej. Otoczmy szczególną modlitwą w tym dniu Siostry Zmartwychwstanki, w dniu, kiedy w liturgii wspominamy ich Założycielkę.

•W środę święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

3. Msza św. w intencji Mężczyzn Świętego Józefa, mężczyzn i ojców naszej parafii we wtorek o godz. 18.00.

4.W niedzielę, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości. Przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką. Msze Św. w kościele w tym dniu 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 14.30 i 18.00. 

Ze względu na pandemię koronowirusa nie będzie Mszy św. ani procesji za zmarłych na cmentarzu. Zamiast Mszy św. i modlitwy na cmentarzu będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.30 w kościele za zmarłych Parafian i Ofiarodawców, a po niej nabożeństwo za zmarłych składające się z pięciu stacji, podobnie jak odbywało się to podczas procesji na cmentarzu.  W wypominkach będziemy się modlić szczególnie za zmarłych, którzy odeszli do wieczności w ostatnim roku. Modlitwę zakończymy koronką do Miłosierdzia Bożego.

5.Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych w piątek od godz. 17.00 – 18.00. Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na 1 listopada! 

6. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze Nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego, bycie w stanie łaski i przyjęcie Komunii Świętej, zachowanie od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu lub nawiedzając pobożnie cmentarz, modląc się, choćby tylko w myśli, za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Papież Franciszek w związku z pandemią wydał dekret wydłużający na cały miesiąc listopad okres zyskania odpustu za zmarłych. Dlatego zachęcamy wszyskich, aby nawiedzanie grobów swoich bliskich rozłożyć w czasie na cały miesiąc listopad.

7.Wypominki roczne na Msze Św. na godz. 7.00., 11.30., 18.00 oraz jednorazowe można składać codziennie w zakrystii po Mszy św. lub w kancelarii w godzinach urzędowania do końca listopada. Prosimy wypominek nie składać na tacę.

8.Zeszłoroczne świece Caritas, jeżeli pozostały w domach, zapalamy na grobach swoich bliskich zmarłych jako znak miłości i pamięci o nich. 

9.Sakrament chrztu będzie udzielany w niedzielę, 8 listopada o godz. 13.00! 

10.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, Małego Gościa Niedzielnego i Gościa Niedzielnego.

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary na kwiaty parafianom os. Sikorskiego 4 i 5. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. Sikorskiego 6 i 7 oraz ul. Kleparz.