OGŁOSZENIA 17.06.2018 r.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   

 XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.06.2018 R.

 

1.Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30. 

2.Liturgiczne obchody tygodnia:

•W czwartek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Pamiętamy w tym dniu w modlitwie o ks. Alojzym Keglu, naszym rodaku, z okazji jego imienin.

•W piątek po litanii do NSPJ nowenna do św. Jana Pawła II.

•W niedzielę, 24 czerwca uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. 

3.Katecheza dla dorosłych odbędzie się we wtorek o godz. 18.30 w sali Św. Rodziny w domu katechetycznym. 

4.Spotkania wspólnot:

•Koła Przyjaciół Radia Maryja w środę po Mszy św. wieczornej

•Bractwa Miłosierdzia w czwartek o godz. 17.00

•Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w czwartek po Mszy św. wieczornej.

4. Msza św. dla wspólnot dziecięcych, młodzieżowych, dorosłych na zakończenie roku formacyjnego oraz w intencji wszystkich ojców z racji Dnia Ojca w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św. program słowno-muzyczny przygotowany przez dzieci i młodzież z naszej parafii. Po modlitwie i programie dla Ojców agapa dla wszystkich wspólnot przy grillu na placu obok domu katechetycznego. Serdecznie zapraszamy.

5. Msza św. w intencji chóru Głos Serca z okazji 25 – lecia działalności w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Po Mszy św. koncert chóru w kościele.

6. Msze św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kętach w czwartek o godz. 10.00, dla młodzieży ze szkoły im. Stanisława Wyspiańskiego, im. Mikołaja Kopernika oraz Zakładu Doskonalenia Zawodowego w piątek o godz. 8.00. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.

7. Przypominamy, że w dniach 25 czerwca do 30 lipca nasza parafia po raz kolejny organizuje „Tydzień z Panem Bogiem” - czas wypoczynku dla najmłodszych. Dzieci w godzinach od 10.00 do 13.00 spędzą czas pod opieką ks. Marcina i opiekunów w domu katechetycznym. Zapisy w zakrystii. Przy zapisie prosimy o wpłatę 10 zł. Za tydzień do puszek przed kościołem będzie można złożyć ofiarę wspierając ten wypoczynek.

8. Troskę o czystość w świątyni mieli w tym tygodniu mieszkańcy os. ks. kard. S. Wyszyńskiego 1, 2, 4. Pomocy w sprzątaniu nie było kościoła. Ofiary na środki czystości i kwiaty złożyli parafianie os. ks. kard. S. Wyszyńskiego 1. Bóg zapłać. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. ks. kard. S. Wyszyńskiego  5, 6, 7, 8. Dziękujemy za złożone dziś ofiary oraz wpłacane na konto parafialne z przeznaczeniem na wymianę chodników wokół kościoła.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego. Jest jeszcze do nabycia czerwcowy numer Głosu Serca.

10. Przypominamy, że z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach 12-19 listopada br. Są jeszcze miejsca. Po 30 czerwca biuro franciszkańskie będzie przyjmować chętnych spoza parafii, dlatego prosimy, aby osoby, które się zastanawiają zapisały się do 30 czerwca, bo potem może braknąć miejsc. Zapisy i bliższe informacje u ks. Proboszcza. 

11. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim ofiarodawcom z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach i księdzu Proboszczowi Jerzemu Musiałkowi za ofiary złożone w piątek, 8 czerwca w dniu odpustu parafialnego celem wsparcia mojej pracy misyjnej w Tanzanii. Zebrano 9.630 złotych. Zapewniając o swojej modlitwie w Waszej intencji, zwłaszcza w każdy pierwszy piątek miesiąca, kiedy to odprawiam Mszę św. w intencji moich dobroczyńców, proszę o Waszą modlitwę w intencji mojej i całego misyjnego dzieła Kościoła. Bóg zapłać. Ks. Krzysztof Dybał, misjonarz z Tanzanii.  

12. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy Parafii NSPJ w Kętach organizuje wyjazd do Częstochowy na 27 Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja w niedzielę, 8 lipca. Wyjazd o godz. 6.00 z parkingu przy kościele. Koszt wyjazdu 37 zł. Zapisy w zakrystii oraz telefonicznie na numer podany w ogłoszeniu.

13. W zakrystii można odebrać zamówione płyty z I Komunii św.