OGŁOSZENIA 15.04.2018 r.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA - 15.04.2018 R. 

 

 

1.Nieszpory dziś o godz. 17.30. 

2.Przed nami X Tydzień Biblijny, który będziemy obchodzić w dniach 15 do 21 kwietnia oraz Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego pod hasłem: „Weźmijcie Ducha Świętego”. To kolejna szansa, aby odkryć wartość systematycznego czytania Pisma Świętego. Na stoliku między ławkami są skserowane fragmenty Listu do Rzymian, które można zabrać. To krótkie myśli służące jako podstawa do refleksji i rozważań. Z okazji Tygodnia Biblijnego w poniedziałek o godz. 17.30 Nabożeństwo Słowa Bożego.

3.W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Po Mszy św. o godz. 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego. W ramach wieczoru uwielbienia odbędzie się nabożeństwo Drogi Światła. Droga Światła to wielkanocne, pełne radości nabożeństwo, wzorowane na Drodze Krzyżowej. Polega ono na rozważaniu 14 spotkań Chrystusa Zmartwychwstałego z uczniami i służy przeżywaniu tajemnic paschalnych. Chciejmy przejść z Jezusem Drogę Światła, śledzić Jego spotkania z różnymi osobami, aby każdy z nas poprzez tę modlitwę, radosny śpiew, uwielbienie i medytację spotkał Zmartwychwstałego Pana.

4.Spotkania wspólnot:

•Katecheza dla dorosłych we wtorek po Mszy św. wieczornej.

•Koła Przyjaciół Radia Maryja w środę po Mszy św. wieczornej.

•Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w czwartek po Mszy św. wieczornej.

•Klubu Seniora w czwartek o godz. 17.00.

5. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.30 nowenna do św. Jana Pawła II.

6. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary parafianom os. 700 – lecia 4, 5, W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. 700 – lecia 6, 7. Dziękujemy również za ofiary złożone dziś na tacę i w kopertach oraz wpłacone na konto parafialne z przeznaczeniem na prace wykończeniowe. 

 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego Miłujcie się oraz świątecznego numeru Głosu Serca.

 8. Przypominamy, że z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach 12-19 listopada br. Zapisy i bliższe informacje u ks. Proboszcza. 

Spotkanie uczestników pielgrzymki do Kalisza, Gniezna i Poznania dziś po Mszy św. o godz. 10.00. Są jeszcze 3 wolne miejsca.

9. Niepubliczne Przedszkole im. Dzieciątka Jezus w Kętach posiada wolne miejsca w oddziałach przedszkolnych w Kętach i Bulowicach. Bliższe informacje w sekretariacie przedszkola.