OGŁOSZENIA 16.12.2018 r.

 

  OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

16.12.2018 R. - III  NIEDZIELA    ADWENTU

1. Dziś III niedziela  Adwentu zwana niedzielą radości. Źródłem jej jest Chrystus Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się druga część Adwentu przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie się do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Odmawiamy w tym czasie nowennę do Dzieciątka Jezus. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. oraz w piątek, 21 grudnia przez cały dzień od godz. 8.00 do 18.00, z wyjątkiem przerw od 9.30-10.00, 12.00-14.00, 15.30-16.15. Prosimy nie odkładać spowiedzi na niedzielę i na wigilię! W piątek kancelaria nieczynna. 

2. Spotkania wspólnot parafialnych: 

•Spotkanie Mężczyzn Świętego Józefa we wtorek. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00, a po niej spotkanie w domu katechetycznym.

•Katecheza dla dorosłych we wtorek po Mszy św. wieczornej.

•Koła Przyjaciół Radia Maryja w środę po Mszy św. wieczornej.

•Bractwa Miłosierdzia w czwartek o godz. 17.30.

•Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w czwartek po Mszy św. wieczornej

3. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, prośby i podziękowania oraz koronka do Miłosierdzia Bożego.  Po zakończonym nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego odbędzie się wieczór uwielbienia. Zachęcamy i zapraszamy na ten wieczór, by wspólnie wielbić i wychwalać Pana i Jego Miłosierdzie.

4. W piątek po Mszy św. wieczornej odbędzie się konkurs na najładniejszy lampion.

5. W sobotę, 22 grudnia od godziny 8.00 z okazji Świąt Bożego Narodzenia odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Bardzo prosimy o wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii. W tym dniu od godz. 10.00 chorych odwiedzi młodzież z życzeniami.

6. Sakrament chrztu św. będzie udzielany w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, czyli środę, 26 grudnia podczas Mszy św. o godz. 13.00. Rodziców i chrzestnych prosimy na pouczenie przed chrztem w czwartek po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.45. 

7. Przypominamy, że w niedzielę, 30 grudnia w święto Świętej Rodziny o godz. 11.30 będzie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji wszystkich małżonków, którzy w tym roku przeżywają 50 i 25 lat małżeństwa lub inną okrągłą rocznicę. Na Mszę św. o godz.11.30 zapraszamy czcigodnych Jubilatów wraz z rodzinami. Msza św. będzie w ich intencji. Jubilatów, którzy pragną się włączyć w tę modlitwę prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub w kancelarii w najbliższym czasie.

8. Przy wejściu do kościoła są rozprowadzane adwentowe świece Caritas, kartki świąteczne i ozdoby świąteczne. Minimalny koszt jednej małej świecy 7 zł, dużej 25 zł. Schola rozprowadza sianko.

9. Bóg zapłać za ofiary na środki czystości i dekoracje parafianom z os. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 5, 6, 7, 8. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 9, 10, 11. Rozpoczęcie wykonywania dekoracji świątecznej i szopki w poniedziałek o godz. 9.00. Prosimy o przyjście i pomoc.

Dziękujemy za ofiary wpłacane i złożone dziś na tacę z przeznaczeniem na prace wykończeniowe i utrzymanie kościoła.

10. W minionym tygodniu p. organista zakończył roznoszenie opłatków. Wszystkim odwiedzonym rodzinom za życzliwość i ofiary składa podziękowanie. Opłatki można jeszcze nabyć na chórze. 

11. Dom Kultury w Kętach zaprasza na coroczny Jarmark Bożonarodzeniowy w niedzielę, 16 grudnia od 13.00 na kęckim Rynku. 

12. W sobotę, 22 grudnia o godz. 16.00 na kęckim Rynku odbędzie się VI SPOTKANIE WIGILIJNE organizowane przez OSP w Kętach dla osób potrzebujących oraz tych, którzy zechcą towarzyszyć nam podczas wieczerzy wiglijynej w Duchu Świąt Bożego Narodzenia.