OGŁOSZENIA 14.10.2018 r.

 

 

 

OGŁOSZENIA – UROCZYSTOŚĆ ŚW. MAŁGORZATY MARII ALACOQUE, DZIEWICY- 14.10. 2018 R.

 

 1. Dzisiaj nasza parafia przeżywa odpust z okazji wspomnienia św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy. Uroczysta suma o godz. 11.30. Odpust zupełny można uzyskać pod zwykłymi warunkami. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe są odprawiane w tygodniu i w niedzielę o godz. 17.30. 

2. Dziś w Kościele w Polsce obchodzony jest XVIII DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Dziś też z racji Dnia Papieskiego zbierane są ofiary do puszek przed kościołem na fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. 

3. Msza św. z okazji Dnia Nauczyciela w intencji nauczycieli w czwartek, 18 października o godz. 18.00. Po modlitwie w kościele spotkanie dla nauczycieli na plebanii. Serdecznie zapraszamy.

4. Spotkania wspólnot:

•Katecheza dla dorosłych we wtorek po Mszy Św. wieczornej. 

•Koła Przyjaciół Radia Maryja w środę po Mszy Św. wieczornej.

•Bractwa Miłosierdzia w czwartek o godz. 17.00.

•Klubu Seniora w czwartek o godz. 17.00.

•Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w czwartek po Mszy św. wieczornej. 

 5. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji III piątku miesiąca. Po różańcu odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. odbędzie wieczór uwielbienia. Zachęcamy i zapraszamy na ten wieczór, by wspólnie wielbić i wychwalać Pana i Jego Miłosierdzie.

6. Kalendarz liturgiczny:

•W poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

•We wtorek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

•W środę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

•W czwartek święto św. Łukasza, Ewangelisty.

•W sobotę uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, patrona miasta Kęty. W tym dniu Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców, która odbędzie w kościele św. Małgorzaty i Katarzyny w Kętach. W programie o godz. 10.00 Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Gregera, a po niej konferencja ks. dra Romana Sali: „Mieć Ducha - mieć siebie”.

7. Msza św. dla dzieci przedszkolnych i małżeństw w niedzielę, 21 października, o godz. 10.00. 

8. W III niedzielę miesiąca, 21 października, składka przeznaczona na prace wykończeniowe – wymianę chodników.

9. Wypominki roczne na Msze św. na godz. 7.00., 11.30., 18.00 oraz jednorazowe można składać codziennie w zakrystii po różańcu lub po Mszy św., a także w kancelarii w godzinach urzędowania. 

Dusze naszych bliskich zmarłych w tzw. wypominkach jednorazowych będą polecane w miesiącu listopadzie kilkakrotnie przed każdą wieczorną Mszą św., polecamy w tej modlitwie swoich bliskich i dalszych krewnych oraz przyjaciół. 

W wypominkach rocznych modlimy się za zmarłych, w każdą niedzielę, przed wybraną Mszą św., oraz w drugie piątki miesiąca o godz. 18.00 odprawiana jest Msza św. w intencji ++ wypominanych. W wypominkach rocznych modlimy się za zmarłych najbliższych (rodziców, teściów, rodzeństwo, dzieci, współmałżonków). Prosimy, aby przy zamawianiu wypominków nie zamawiać jednocześnie Mszy św.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary na kwiaty parafianom z os. 700 – lecia 1, 2 i 3. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. 700 – lecia 4, 5. 

11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego. Przy wejściach do kościoła można jeszcze nabyć październikowy numer Głosu Serca.

12. Zmarł ks. Alojzy Kegel. Pogrzeb w poniedziałek, 15 października według następującego porządku: o godz. 12.15 - wprowadzenie trumny z ciałem z kaplicy przedpogrzebowej do kościoła i o godz. 12.30 modlitwa różańcowa, godz. 13.00 - Msza Święta pogrzebowa, po Mszy Świętej złożenie ciała zmarłego Kapłana na cmentarzu komunalnym w Kętach. Dziś od godz. 15.00-17.00 można pomodlić się przy śp. Ks. Alojzym w kaplicy przedpogrzebowej przy naszym kościele.

13. Od przyszłej niedzieli młodzież oazowa będzie rozprowadzać znicze. Znicze można będzie zakupić w niedzielę, 21 października i 1 listopada po każdej Mszy Świętej oraz przez cały tydzień po różańcu i Mszy Św. wieczornej. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na dofinansowanie na wyjazdy i rekolekcje młodzieży. 

14. Gmina Kęty i Dom Kultury w Kętach zapraszają na VIII Jarmark Świętojański w niedzielę, 21 października oraz na Przegląd Filmów Religijnych, które odbędą się w dniach 25-28 października w Kętach. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej Domu Kultury w Kętach.