OGŁOSZENIA 19.05.2019 r.

 

 

 

 

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 19.05.2019 R.

 

 

1.Dziś podczas Mszy św. o godz. 10.00 43 dzieci (przyjmie) przyjęło Pierwszą Komunię św. Biały Tydzień – Dzieci uczestniczą w nabożeństwie majowym o godz. 17.30, a następnie we Mszy świętej, na której przystępują do Komunii Świętej w taki sam sposób, jak w dzień uroczystości. W tym tygodniu Msza św. wieczorna będzie rozpoczynać się przed godz. 18.00, zaraz po nabożeństwie majowym.

2. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i dekorację naszej świątyni na uroczystość I-szej Komunii św. rodzicom dzieci klas trzecich oraz za dar ołtarza – dwa ornaty: z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej oraz Matką Bożą Fatimską i dziećmi fatimskimi. Dziękujemy również kobietom i mężczyznom spoza grona rodziców, którzy pomagali przy porządkach i dekoracji kościoła, szczególnie S. Angeli. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. 700 – lecia 14 i 15.

3. Liturgiczne obchody tygodnia:

•We wtorek wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.

•22 maja, w środę wspomnienie św. Rity z Cascii zakonnicy - patronki spraw trudnych. Na zakończenie Mszy św. poświęcenie róż i modlitwa za wstawiennictwem Świętej. Przed każdą Mszą św. rano i wieczorem będzie można nabyć róże.

•W piątek wspomnienie  NMP Wspomożycieli Wiernych.

4. Katecheza dla dorosłych odbędzie się we wtorek o godz. 18.30 w sali Św. Rodziny w domu katechetycznym.

5. W piątek po Mszy św. wieczornej odbędzie się wieczór uwielbienia.

6. Msza św. dla dzieci przedszkolnych i małżeństw z dziećmi w niedzielę, 26 maja o godz. 10.00. Podczas tej Mszy św. dzieci pierwszokomunijne zakończą biały tydzień i odnowią przyrzeczenia chrzcielne.

7. Parafialny festyn rodzinny organizowany wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 2 w Kętach odbędzie się w sobotę, 8 czerwca, natomiast XVII rajd Honorowych Dawców Krwi odbędzie się w sobotę, 15 czerwca. Zwracamy się z prośbą pomoc w zorganizowaniu festynu i rajdu. Osoby chętne do ufundowania nagród lub wsparcia festynu, proszone są o zgłaszanie się bezpośrednio do ks. Proboszcza lub Dyrekcji Szkoły.

8. W sobotę o godz. 16.00 w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej różaniec pompejański w intencji wynagradzającej Bogu za grzechy zabijania dzieci poczętych, natomiast Msza św. wynagradzająca o godz. 6.30. 

9. Dziękujemy za złożone dziś ofiary z przeznaczeniem na prace wykończeniowe i utrzymanie kościoła.

10. Zarząd Klubu HDK organizuje wyjazd na XXII Pielgrzymkę HDK na Jasną Górę w sobotę, 25 maja br. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godz. 7.00 z parkingu przy kościele.

11. Dzisiaj na terenie Kęt odbywa się kwesta OSP. W przyszłą niedzielę, 25 maja w godzinach 10.00-14.00 na placu targowym w Kętach przy ul. Sobieskiego odbędzie się dzień otwarty OSP Kęty. Szczegóły na plakatach.

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Miłujcie się, Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła można nabyć jeszcze majowy numer Głosu Serca.