OGŁOSZENIA 24.05.2020 r.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTAPIENIA PAŃSKIEGO – 24.05.2020 R.

 

 

1.Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30., po litanii do Matki Bożej nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

2.Liturgiczne obchody tygodnia:

•We wtorek wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana, po litanii do Matki Bożej nowenna do bł. Celiny Borzęckiej.  

•W piątek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

•W sobotę wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika.

•W niedzielę, 31 maja Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

3.W poniedziałek o godz. 16.00 w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej różaniec pompejański w intencji wynagradzającej Bogu za grzechy zabijania dzieci poczętych, a o godz. 18.00 Msza św. w powyższej intencji.

4.Z okazji Dnia Matki we wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji matek. Po Mszy św. program słowno-muzyczny przygotowany przez dzieci i młodzież z naszej parafii. Na modlitwę i spotkanie zapraszamy mamy i ojców z dziećmi.

5.Msza św. w intencji Wspólnoty Mężczyzn Świętego Józefa  oraz wszystkich mężczyzn i ojców z naszej parafii we wtorek o godz. 18.00.

6.Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary parafianom os. 700 – lecia 4 i 5. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. 700 – lecia 6 i 7. Dziękujemy również za pomoc w sadzeniu i układaniu kwiatów wokół kościoła.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Miłujcie się, Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła można nabyć jeszcze majowo-czerwcowy numer Głosu Serca.   

8. Uroczystość Pierwszej Komunii świętej odbędzie się w sobotę, 27 czerwca 2020 r. W tym tygodniu rozpoczynają się katechezy i próby liturgiczne przed tą uroczystością w kościele: w środę klasa 3a, w czwartek klasa 3b, w piątek klasa 3c. Spotkania rozpoczynać się będą o godz. 16.00. Prosimy, aby dzieci przychodziły na spotkanie z rodzicami.

9. Przypominamy o konkursie religijno-literacko-plastycznego dla dzieci i młodzieży „Moja Kapliczka Maryjna”. Konkurs będzie odbywał się w dwóch kategoriach i w różnych grupach wiekowych: I. Praca plastyczno-techniczna – wykonanie kapliczki maryjnej oraz II. Praca literacka – wiersz lub modlitwa. Podpisane prace wraz z zaznaczeniem klasy należy dostarczyć do kancelarii do końca maja.