OGŁOSZENIA 15.09.2019 r.

 

 

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.09.2019 R.

 

 

1. Dziś Kościół obchodzi Niedzielę Środków Społecznego Przekazu. W przyszłą niedzielę do puszek przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na radio diecezjalne Anioł Beskidów. Nieszpory dzisiaj o godz. 17.30. 

2. Liturgiczne obchody tygodnia:  

•W poniedziałek, 16 września UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO. W tym dniu mija 7 lat od poświęcenia naszego kościoła. Msza św. w intencji wszystkich Ofiarodawców żyjących i zmarłych w poniedziałek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do modlitwy.

•W środę święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.

•W piątek wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.

•W sobotę święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

3. Spotkania grup i wspólnot:

•Katecheza dla dorosłych we wtorek o godz. 18.30 w domu katechetycznym.

•Koła Przyjaciół Radia Maryja w środę po Mszy św. wieczornej.

•Bractwa Miłosierdzia w czwartek o godz. 17.30.

•Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w czwartek po Mszy św. wieczornej.

4. We wtorek przypada 80 rocznica napaści ZSRR na Polskę. Modlitwa przy pomniku Ofiar nazizmu i komunizmu po Mszy św. wieczornej.

5. Przypominamy, że tegoroczna Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w sobotę, 28 września. Rozpoczęcie o godzinie 10.00 Drogą Krzyżową, po niej Msza Święta. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd autokarem. Zapisy w zakrystii. Koszt 20 zł. Wyjazd o godz. 8.00.

6. W dniach od 20 do 22 września br. w naszej parafii odbędzie się peregrynacja relikwii św. Melchiora Gordzieckiego, w którą włącza się cały dekanat kęcki. Msza św. koncelebrowana przez wszystkich księży z dekanatu w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych, w intencji kapłanów i osób konsekrowanych oraz powitanie relikwii przez cały dekanat w piątek, 20 września o godz. 19.00. Do udziału zapraszamy wszystkich, dzieci, młodzież, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania i dorosłych. Po Mszy św. czuwanie młodzieży z całego dekanatu. 

W sobotę na godz. 11.00 zapraszamy rodziców z dziećmi ze szkoły podstawowej, zwłaszcza dzieci, które przyjęły w tym roku pierwszą Komunię św. i dzieci, które się do niej przygotowują. Na godz. 15.00 zapraszamy wspólnoty dorosłych całego dekanatu, po koronce o 15.30 Msza św. W sobotę wieczorem o godz. 19.00 wieczór uwielbienia. Szczegółowy program w gablotce i na stronie internetowej.

7. Dzisiaj ostatni dzień zapisów na diecezjalną pielgrzymkę do Koszyc, grobu św. Melchiora Gordzieckiego, która odbędzie się w sobotę, 12 października. Koszt 110 zł. Zapisy w zakrystii.

8. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary parafianom ul. Legionów i Kleparz Boczna. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. Sikorskiego 2 i 3. Dziękujemy również za złożone dziś ofiary na tace oraz wpłacane na konto parafialne z przeznaczeniem na remont domu katechetycznego i utrzymanie parafii.  

9. Zachęcamy do nabywania Małego Gościa Niedzielnego i Gościa Niedzielnego. Można jeszcze nabyć wrześniowy numer Głosu Serca.

10. Centrum Kształcenia Dorosłych w Kętach zaprasza do nauki w policealnych szkołach medycznych umożliwiających podjęcie pracy w zawodach: opiekun medyczny, technik  farmaceutyczny, terapeuta  zajęciowy, technik  masażysta.