OGŁOSZENIA 19.01.2020 r.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 NIEDZIELA ZWYKŁA - 19. 01. 2020 R.

 

 

1. W sobotę, 18 stycznia zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Wszystkim odwiedzonym Rodzinom wyrażamy wdzięczność za życzliwość i ofiary złożone z tej okazji. Część ofiar zgodnie z zarządzeniem ks. bp. Ordynariusza przeznaczona jest na potrzeby parafii i diecezji. Dzisiaj, w niedzielę są odprawiane Msze św. w intencji odwiedzonych rodzin przez ks. Marcina o godz. 7.00, przez Ks. Proboszcza o godz. 8.30, za tydzień, w niedzielę, 26 stycznia o godz. 7.00 w intencji rodzin odwiedzonych przez ks. Sławomira, o godz. 10.00 przez ks. Grzegorza, o 11.30 przez ks. Andrzeja.

2. W niedzielę, 19 stycznia br. odbędzie się w naszym kościele XV Koncert Kolęd poświęcony pamięci Świętego Jana Pawła II.  Rozpoczniemy go o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i modlitwą w intencji naszych rodzin za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. Wystąpi zespół Porąbczanie z Porąbki oraz zespół Alfaton z naszej parafii. Nieszporów dzisiaj nie będzie. 

3. Kalendarz liturgiczny:

•We wtorek wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Po Mszy św. wieczornej nowenna do św. Jana Kantego.

•W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do św. Jana Pawła II. 

•W piątek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

•W  sobotę święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła.

•W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nowenna do bł. Matki Celiny Borzęckiej. 

4. Katecheza dla dorosłych we wtorek po Mszy św. wieczornej w domu katechetycznym. 

5. W sobotę o godz. 16.30 w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej różaniec pompejański w intencji wynagradzającej Bogu za grzechy zabijania dzieci poczętych. 

6.  Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary parafianom os. Nad Sołą 4, 5 i 6. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. Nad Sołą 7, 8, 9 i 10. 

7. Trwają zapisy na Tydzień z Panem Bogiem, który odbędzie się w dniach 27.01. - 01.02.2020 w godzinach 10.00 do 13.00 w sali Świętej Rodziny w domu katechetycznym. Prosimy, aby dzieci zapisywać w zakrystii, wpłacając jednocześnie 20 zł z przeznaczeniem na organizację zajęć. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć przed kościołem ofiarę do puszek z przeznaczeniem na organizację tego tygodnia.

8. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary i wpłacane na konto parafialne z przeznaczeniem na prace wykończeniowe i utrzymanie parafii. 

9. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i Miłujcie się. Można jeszcze nabyć świąteczny numer Głosu Serca.

10.  Przypominamy, że w listopadzie br. jest organizowana z naszej parafii Pielgrzymka do grobu św. Charbela w Libanie. Szczegółowy program w Głosie Serca i na tablicy ogłoszeń. Zapisy i bliższe informacje u ks. Proboszcza.